प्रदेश २ मा ‘विपद् व्यवस्थापन प्राधिकरण’ गठन गर्ने मुख्यमन्त्री राउतको घोषणा

 साउन १४, २०७६ मंगलबार १५:४७:२५ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै - प्रदेश २ का मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतले प्रदेश २ मा छुट्टै ‘विपद् व्यवस्थापन प्राधिकरण’ गठन गर्ने घोषणा गर्नु भएको छ ।

मुख्यमन्त्री राउतले विर्षात्, गर्मी र हिउँदको मौसमको मारमा सबैभन्दा बढी प्रदेश २ पर्ने गरेको उल्लेख गर्दै ती समस्या समाधानका हुने गरी छुट्टै ‘विपद् व्यवस्थापन प्राधिकरण’ गठन गर्ने घोषणा गर्नु भएको हो ।

मंगलबार काठमाण्डौमा आयोजित साक्षात्कार कार्यक्रममा बोल्दै उहाँले त्यसका लागि ‘विपद् व्यवस्थापन ऐन’ लाई तत्काल संशोधन गरेर अघि बढने योजना पनि अघि सार्नुभयो । मुख्यमन्त्री राउतले वर्षामा बाढी र डुबान, हिउँदमा चिसो र गर्मीमा हुरी, बतास र आगलागीका कारण प्रदेश दुईमा सबैभन्दा बढी जनजनको क्षति हुने भएकाले त्यसलाई नियन्त्रण गर्न प्राधिकरण गठन गरेर अघि बढन लागिएको पनि स्पष्ट पार्नु भयो ।

मुख्यमन्त्री राउतले संघीय सरकारले नदीहरुको तटबन्ध निर्माणको काममा बेवास्ता गरेका कारण तराईका जिल्लाहरु बाढी र डुबानको मारमा पर्नु परेको पनि स्मरण गराउनुभयो ।

मुख्यमन्त्री राउतले सरकारको कामकारबाहीलाई अझै प्रभावकारी बनाउने प्रतिबद्धता पनि व्यक्त गर्नुभयो । उहाँले तत्काल प्रदेश २ को सत्ता समीकरण परिवर्तन हुने सम्भावना नरहेको पनि बताउनुभयो । सञ्चार माध्यममा आएजस्तो प्रदेश २ को सत्ता समीकरण परिवर्तन हुने अवस्था नरहेको उहाँको भनाइ थियो ।

अन्तिम अपडेट: फागुन २, २०७६

तपाईको प्रतिक्रिया