नेपाल स्टक एक्सचेञ्जसँग रसुवागढी र सान्जेनको शेयर सूचीकरण सम्झौता, दोस्राे बजारमा कारोबार गर्ने बाटो खुल्याे

 साउन २०, २०७६ सोमबार १९:३८:४१ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै –  नेपाल स्टक एक्सचेन्ज लिमिटेडसँग रसुवागढी हाइड्रोपावर कम्पनी र सान्जेन जलविद्युत् कम्पनी लिमिटेडबीच शेयर सूचीकरण सम्झौता भएको छ ।

यो सम्झौतासँगै रसुवागढी हाइड्रो पावर लिमिटेड र सान्जेन जलविद्युत् कम्पनीले मंगलबारदेखि नै दोस्राे बजारमा शेयर कारोबार गर्ने बाटो खुलेको छ । दुवै कम्पनी र नेपाल स्टक एक्सचेन्जबीच सोमबार दोस्राे बजारमा शेयर सूचीकृत गर्ने सम्बन्धी सम्झौता भएको हो ।

शेयर सूचीकरण सम्झौता पत्रमा स्टक एक्सचेन्जको तर्फबाट प्रमुख कार्यकारी अधिकृत चन्द्र सिंह साउदले र रसुवागढी हाइड्रोपावर कम्पनीको तर्फबाट कार्यकारी अधिकृत विश्व मल्ल तथा सान्जेन जलविद्युत् कम्पनी लिमिटेडको तर्फबाट प्रमुख कार्यकारी अधिकृत किरण कुमार श्रेष्ठले हस्ताक्षर गर्नुभएको छ ।  

शेयर निष्कासन तथा बाँडफाँड भएको झण्डै साढे ३ महिनापछि मात्रै यी दुई कम्पनीको शेयर पूँजी बजारमा सूचीकृत भएको हो । रसुवागढीले १ सय ११ मेगावाटको रसुवागढी र सान्जेनले ५७ दशमलव ३ मेगावाटको सान्जेन र माथिल्लो सान्जेन निर्माण गरिरहेको छ ।

नेपाल स्टक एक्सचेन्ज र रसुवागढी हाइड्रोपावर कम्पनीबीच प्रति शेयर अधिक तथा चुक्ता मूल्य १ सय कायम भएको ६ करोड १५ लाख ७८ हजार ९ सय कित्ता शेयर सूचीकरणको सम्झौता भएको छ । त्यसैगरी सान्जेन जलविद्युत् कम्पनीको ३ करोढ २८ लाख ५० हजार कित्ता शेयर सूचीकरण सम्झौता भएको छ ।

रसुवागढीको सूचीकृत शेयरमध्ये सर्वसाधारणतर्फको १ करोड २ लाख ६३ हजार १ सय ५० र संस्थापक शेयरमा ३ करोड ४८ लाख ९४ हजार ७ सय १० कित्ता रहेको छ । कर्मचारी सञ्चयकोषमा रकम सञ्चित गर्ने सञ्चयकर्ता कर्मचारी, ऋणदाता संस्थाका कर्मचारी र संस्थापक संगठित संस्थाका कर्मचारीहरु समेत गरी १ करोड ६४ लाख २१ हजार ४० कित्ता शेयर पनि सूचीकृत भएको छ । यो कम्पनीले आगामी असारभित्र निर्माण सम्पन्न गर्ने लक्ष्य लिएको छ ।

त्यसैगरी सान्जेनको सर्वसाधरणतर्फको ५४ लाख ७५ हजार कित्ता शेयर, कम्पनीलाई ऋण दिने संस्थाको ३ लाख ६५ हजार , संस्थापक शेयरधनी संस्थाका कर्मचारीको १२ लाख ७७ हजार ५ सय , सञ्चयकोषमा रकम सञ्चित गर्ने सञ्चयकर्ता कर्मचारीको ७१ लाख १७ हजार ५ सय कित्ता शेयर सुचिकृत भएको छ ।

दुई कम्पनीको शेयर कारोबार सुरु भएसँगै दोस्राे बजारमा तरलता उत्पन्न भइ लगानीकर्ताको मनोबल बढ्ने नेप्सेले अपेक्षा गरेको छ । नेप्सेका अनुसार सान्जेनको शेयर कारोबार ९६ दशमलव ३१ देखि २ सय ८८ दशमलव ९६ रुपैयाँ र रसुवागढीको ९७ दशमलव २९ देखि २ सय ९१ दशमलव ८७ रुपैयाँको सीमाभित्र हुनेछ । 

अन्तिम अपडेट: फागुन ४, २०७६

तपाईको प्रतिक्रिया