तीनकुने जागृतिनगरकाे अतिक्रमित जग्गामा डोजर चल्यो

 फागुन १०, २०७६ शनिबार १४:३३:३० | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ - काठमाण्डौ महानगरपालिकाले शनिबार वडा नम्बर ३१ तीनकुने जागृतिनगरमा रहेको अतिक्रमित जग्गामा डाेजर लगाएकाे छ। त्यस क्षेत्रबाट निर्वाचित प्रदेशसभा सदस्य गणेश दुलाल र वडा नम्बर ३१ का वडाध्यक्ष नारायणप्रसाद भण्डारीसहितको टोलीले अतिक्रमित जग्गामा डोजर चलाएको हो ।

वडाध्यक्ष भण्डारीले १८ दिने सूचना जारी गरे पनि स्थानीयले अटेर गरेपछि डोजर चलाएरै घर टहरा भत्काउनुपरेको बताउनुभयो । ‘पटक-पटक सूचना जारी गरेर अतिक्रमित जग्गा खाली गर्न आग्रह गर्दा पनि स्थानीयले अटेर गरेपछि आज हामीले भत्काएका हौँ’, उहाँले भन्नुभयो । प्रदेशसभा सदस्य गणेश दुलालले प्रमाणहरुका आधारमा अतिक्रमित क्षेत्रकाे जग्गा सरकारको नाममा रहेकोले टहराहरु भत्काइएको बताउनुभयो । 

‘सरकारी जग्गा अतिक्रमण गरेर वर्षौदेखि एकजना व्यक्तिले भाडामा लगाएको थियो । बारम्बार सूचना जारी गर्दा पनि अटेर गरेपछि आज घरटहरा भत्काएका हौँ । यो क्षेत्रमा रहेका सबै अतिक्रमित सार्वजनिक जग्गा फिर्ता गर्ने अभियानका साथ अगाडि बढेका छौँ’, उहाँले भन्नुभयो ।

स्थानीयले भने खाली गर्न पर्याप्त सूचना नदिएको गुनासो गरेका छन् । जग्गा खाली गराउन ३५ दिने सूचना दिनुपर्नेमा १५ दिने सूचना जारी गरेर टहराहरु भत्काइएको आरोप स्थानीयको छ । सरकारले अतिक्रमित सरकारी तथा सार्वजनिक जग्गा फिर्ता अभियानलाई तिव्रता दिन थालेको छ ।

अन्तिम अपडेट: फागुन २०, २०७६

तपाईको प्रतिक्रिया