स्वास्थ्य सामग्री खरिदमा अनियमितता भएको छैन : स्वास्थ्य मन्त्रालय

 चैत १६, २०७६ आइतबार १९:२८:४७ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ - स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले कोभिड–१९ को उपचारका लागि आवश्यक स्वास्थ्य सामग्री तथा औजार खरिदमा अनियमितता नभएको स्पष्ट पारेको छ । 

आइतबार स्वास्थ्य मन्त्रालयमा भएको पत्रकार सम्मेलनमा स्वास्थ्य सेवा विभागका महानिर्देशक महेन्द्र श्रेष्ठले सामान खरिदमा कुनै अनियमितता नभएको दावी गर्नुभएको हो ।

विश्वभर कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलिएको र यसको जाँचका लागि आवश्यक औषधि र औषधिजन्य सामान अभाव भएको भन्दै उहाँले अभावबीच किन्दा मूल्य केही बढी हुनसक्ने बताउनुभयो । 

अनुदानमा आएको सामानको मूल्यभन्दा नेपालले कम मूल्यमा किनेको पनि उहाँले दावी गर्नुभयो । पत्रकार सम्मेलनमा मन्त्रालयका प्रवक्ता डाक्टर विकास देवकोटाले आकस्मिक सेवामा आएका बिरामी फर्काउने अस्पतालाई मन्त्रालयले कारबाही गर्ने बताउनुभयो ।

उहाँले निजि अस्पताललाई आकस्मिक सेवा लिन आएका बिरामीलाई नफर्काउन र स्वास्थ्य सेवा दिन आग्रह गर्दै अटेर गरे कडा कारबाही गर्ने बताउनुभयो । यस्तै उहाँले बुटवलमा क्वारेन्टीनमा बसेकाको ज्यान गएकोबारे नमुना परीक्षणकै क्रममा रहेको उहाँले बताउनुभयो ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयले खरिद गरेका र चिनियाँ दूतावास, सिन्चुवान प्रान्त, अलिबाबा लगायतबाट अनुदानमा आएका व्यक्तिगत सुरक्षा सामाग्री र प्रयोगशालामा नमुना परीक्षणका लागि प्रयोग हुने सबै सामानलाई आजै वितरण गरिने उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

अन्तिम अपडेट: बैशाख २७, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया