रुकुम पश्चिम घटनाकाे विराेधमा मैनबत्ती बालेर प्रदर्शन

 जेठ १६, २०७७ शुक्रबार १५:२९:३५ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

रुकुम पश्चिम – रुकुम पूश्चिम भएकाे घटनाको निष्पक्ष छानबिन गरी दोषीलाई कारबाही गर्न माग गर्दै राष्ट्रिय दलित पत्रकार सङ्घ नेपालले विरोध प्रदर्शन गरेको छ । रुकुममा भएको अमानवीय घटनालगायत देशभरि दलित समुदायमाथि भएकाे घटनाको निष्पक्ष छानबिन गर्न माग गर्दै प्रदर्शन गरिएको हो ।

सङ्घले काठमाण्डौकाे माईतीघर मण्डलासहित देशभरि विरोध प्रदर्शन कार्यक्रम गरिएको जनाएको छ । सङ्घका उपाध्यक्ष गोपाल बराइलीले रुकुममा भएको घटनाविरुद्ध देशव्यापी आन्दोलन थालिएको बताउनुभयो । 

यति ठूलो घटना हुँदा पनि राज्य अँध्यारोमा मौन बसेकाले मैनबत्ती बालेर विरोध प्रदर्शन गरिएको उहाँले बताउनुभयो । जघन्य अपराधमा मुछिएका व्यक्तिलाई कारबाही गरी कम्तीमा पनि देशको नागरिक भएर बाँच्न पाउनुपर्छ भनेर ऐक्यबद्धता जनाउन देशभरि विरोधका कार्यक्रम गरिएको उहाँले बताउनुभयो ।

रुकुमको चौरजहारीमा भएको घटनामा अहिलेसम्म पाँच जनाको शव भेटिएको छ । घटनाको प्रतिकात्मक स्वरुप प्रदर्शनमा सहभागीमध्ये पाँच जनाले सेतो कपडा बेरेका छन् । पीडित परिवारले न्याय पाउनुपर्ने, मृतकहरुलाई शहिद घोषणा गर्नुपर्नेलगायत उनीहरुकाे माग छ । 

अन्तिम अपडेट: जेठ २२, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया