कछुवा गतिमा कालिगण्डकी करिडोरको काम

 जेठ २७, २०७५ आइतबार ११:२:४७ | दयाराम आचार्य
unn.prixa.net

नवलपरासी – निर्माणधीन कालिगण्डकी करिडोरले गति लिन सकेको छैन । नेपालकै गौरवको आयोजना मानिएको कालीगण्डकी करिडोरको नवलपरासी खण्डमा कामले गति लिन नसकेको हो । 

निर्माणधीन कालीगडकी करिडोर अन्तर्गत नवलपरासीमा १ सय ३२ किलोमिटर भाग पर्दछ ।  नवलपरासी पूर्वको गैंडाकोट नगरपालिकादेखि बुलिङ्गटार, डेढगाउँ हुदै पाल्पाको अर्गली–रामपुरसम्मको १ सय ३२ किलोमिटर  करिडोरको सडक नवलपरासीमा पर्दछ । कालीगण्डकी करिडोरको बाटो नवलपरासीमा धेरै वर्ष  अघिनै खुलीसको छ । तर सडकको स्तर उन्नति भने हुन सकेको छैन ।

गैडाकोट नगरपालिका गडाम्दीका स्थानीय  मानबहादुर पुलामीले कालीगण्डकी करिडोरको काम नहुँदा वर्षामा हिलो हिउदमा धुलोले सास्ती भएको उहाँले बताउनु भएको छ । सम्बन्धित निकायसँग पटक – पटक कुरा राखेको भए पनि कुनै प्रगति हुन नसकेको स्थानीयको गुनासो छ । बजेट फ्रिज हुनु, सम्झौता गरेअनुसार काम नगर्नु, बजेट अभाव, जनशक्तिको अभावका कारण भने अनुसारको काम गर्न नसकिएको आयोजनाका प्रमुख नारायण भण्डारीले बताउनुभयो ।

नवलपरासी खण्डमा ५० प्रतिशत काम भएको छ ।  कतिपय स्थानमा वन क्षेत्र परेकाले बनले रुख काट्न अनुमति निदिँदा पनि लामो समय काम रोकिन पुगेको आयोजना प्रमुख भण्डारीले बताउनुभयो ।

कालिगण्डकी करिडोर निर्माण कार्यका क्रममा नवलपरासीमा ८ सय २५ वटा रुख काटिने आयोजनाले जनाएको छ । गैंडाकोट क्षेत्रमा धेरै रुखहरु काटिने छ ।  आयोजनाका अनुसार  अहिलेसम्म साढे ६ सय रुख काटिसकिएको छ । नवलपरासी अन्तरगतको कालीगण्डकी करिडोरमा  १२ वटा पक्की पुल बनाउने काम शुरु गरिएको छ । 

अन्तिम अपडेट: भदौ १९, २०७६

दयाराम आचार्य

नवलपरासी सुस्ता पूर्वका उज्यालो सहकर्मी दयाराम आचार्य स्थानीय एफएममा पनि कार्यरत हुनुहुन्छ । 

तपाईको प्रतिक्रिया