प्रहरी र कर्मचारीलाई सरकारले पार्टीको कार्यकर्ता जस्तो बनायो : कांग्रेस सभापति देउवा

 असोज २, २०७६ बिहिबार १५:२४:५२ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ – प्रमुख प्रतिपक्षी दलका नेता एवं नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले सरकारले प्रहरी र सरकारी कर्मचारीलाई आफ्ना कार्यकर्ता जस्तो बनाएको आरोप लगाउनु भएको छ ।

प्रतिनिधिसभाको चौथो अधिवेशनको अन्तिम दिन सम्बोधन गर्दै देउवाले सरकारले नागरिकको जीउधन र उसको अधिकारको रक्षा गर्नु पर्नेमा राज्य आतंक मच्चाउन खोजेको बताउनुभयो । यस्तो कार्य आफूहरुलाई सैह्य नहुने उहाँले चेतावनी दिनु भएकोे छ ।

उहाँले देशका विभिन्न भागमा सत्तारुढ दलकै व्यक्तिहरुले नेपाली कांग्रेसका कार्यकर्ता र सामान्य नागरिकमाथि पनि दमन गरिरहेको भन्दै आक्रोश पोख्नुभयो । सरकारले प्रहरीलाई पनि आफ्नै कार्यकर्ता जस्तो परिचालन गरेको भन्दै सरकारले प्रहरी र कर्मचारीलाई कुनै पनि पार्टीको कार्यकर्ता बनाउनु क्षम्य नहुने बताउनुभयो ।  

प्रहरी नागरिकले नै तिरेको करबाट पालिने भएकाले उसले नागरिकको जीउज्यानको सुरक्षाका लागि लाग्न गम्भीर रहन पनि आग्रह गर्नुभयो ।  ‘नागरिकले दिएको करबाट तलब खाने, सुविधा लिने अनि कुनै पार्टीको कार्यकर्ता जस्तो काम गर्ने ?’, देउवाले प्रश्न पनि गर्नुभयो ।

प्रहरीलाई कुनै पनि पार्टीले तलब नदिएको भन्दै उहाँले प्रहरी कुनै पार्टीको कार्यकर्ता बन्न नहुने र उसको काम समग्र  नागरिकको रक्षा गर्ने हुनु पर्ने बताउनुभयो । 

अन्तिम अपडेट: बैशाख २९, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया