अस्ट्रेलियामा रहेका विद्यार्थीको वास्तविकता बुझ्न निर्देशन

 चैत २२, २०७६ शनिबार १६:१६:२६ | रासस
unn.prixa.net

काठमाण्डौ - अस्ट्रेलियन सरकारले विदेशबाट आएका विद्यार्थीलाई स्वदेश फर्कन आग्रह गरेकाे छ ।

अस्ट्रेलियाली सरकारले विदेशी विद्यार्थीलाई फर्कन आग्रह गरेपछि शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलले त्यहाँ अध्ययनरत नेपाली विद्यार्थीको वास्तविक अवस्था बुझ्न शिक्षा सचिव महेशप्रसाद दाहाललाई निर्देशन दिनुभएको छ । 

उहाँले अस्ट्रेलियामा रहेका विद्यार्थीका बारेमा परराष्ट्र मन्त्रालय र अस्ट्रेलियामा रहेको नेपाली दूतावाससँग समन्वय गरी विद्यार्थीको यथार्थ जानकारी लिन शिक्षासचिव दाहाललाई निर्देशन दिएको मन्त्री पोखरेलका स्वकीय सचिव पुरन केसीले जानकारी दिनुभयो । 

अहिले अस्ट्रेलियामा रहेका नेपाली विद्यार्थीको सङ्ख्या ५८ हजार छ । कोरोना भाइरसका कारण त्यहाँको सरकारले विदेशी विद्यार्थीलाई फिर्ता हुन आग्रह गरेको छ । 

अन्तिम अपडेट: जेठ ११, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया