भोलिदेखि मोबाइल एप्स वा विद्युतीय माध्यमबाटै कर तिर्न सकिने

 असार ३१, २०७७ बुधबार १५:४४:५३ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – साना करदाताले बिहीबार अर्थात् साउन १ गतेदेखि मोबाइल एप्स या विद्युतीय भुक्तानीका अन्य माध्यमबाटै कर तिर्न सक्ने भएका छन् । 

वार्षिक २० लाख रुपैयाँसम्मको कारोबार र दुई लाख रुपैयाँसम्मको आय भएका करदाताले मोबाइल एप्स या विद्युतीय भुक्तानीका अन्य माध्यमबाटै कर तिर्न सकिने भएको हो । सरकारले आर्थिक वर्ष २०७७/७८ को बजेटमा घोषणा गरेको यो व्यवस्था साउन १ गतेदेखि नै कार्यान्वयन हुने भएको हो ।

यसको लागि नेपाल राष्ट्र बैंकले सबै बैंक तथा वित्तीय संस्थालाई निर्देशन दिइसकेको छ भने आय विवरण र कर दाखिला फारमको नमुना पनि सार्वजनिक गरेको छ । कर दाखिला गरेपछि चुक्ताको प्रमाणपत्र पनि यसअघि कर कार्यालयबाटै पाइनेमा अब जुन माध्यमबाट भुक्तानी गरेको हो, त्यो माध्यमबाटै लिन सकिनेछ । 

‘वार्षिक २० लाख रुपैयाँ कारोबार गर्ने र दुई लाख रुपैयाँ आय भएका करदाताले साउन १ गतेदेखि कर कार्यालय या बैंकसम्म धाउन पर्दैन, मोबाइल एप या अन्य माध्यमबाटै भुक्तानी गर्न सक्ने छन्’, आन्तरिक राजस्व विभागका महानिर्देशक विनोदबहादुर कुँवरले उज्यालो अनलाइनसँग भन्नुभयो । 

यसको लागि महालेखा नियन्त्रकको कार्यालय र आन्तरिक राजस्व विभागले सबै तयारी सकेर राष्ट्र बैंकलाई जानकारी गराएको र राष्ट्र बैंकबाट पनि सबै निकायलाई परिपत्र र जानकारी पुगिसकेको उहाँले जानकारी दिनुभयो ।  

अन्तिम अपडेट: साउन ३०, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया