साझा प्रकाशनको पुस्तक प्रदर्शनीमा ८० प्रतिशतसम्म छुट

 असोज ११, २०८० बिहिबार १७:४६:० | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – पठन संस्कृति विकासका लागि साझा प्रकाशनले आयोजना गरेको पुस्तक प्रदर्शनी २०८० मा पाठकले उल्लेख्य उपस्थिति जनाएका छन् ।

असोज ७ गतेदेखि ललितपुरको पुलचोकमा रहेकाे साझा प्रकाशनको प्राङ्गणमा शुरु भएको प्रदर्शनीमा पाठक तानिएका हुन् । साझा प्रकाशनले पाठकका लागि प्रदर्शनीमा २० देखि ८० प्रतिशतसम्मको छुट दिएको छ ।

आजसम्म पाठक उल्लेख्य उपस्थित भएका र अझै २२ गतेसम्ममा धेरैले उपस्थिति जनाउने अपेक्षा आफूहरूको रहेको साझा प्रकाशनका निमित्त महाप्रबन्धक भेषराज घिमिरेले बताउनुभयो । उहाँले प्रदर्शनीमा यस पटक भैरवबहादुर थापाको अल्फा साइन्स (नाट्य व्याकरण) नयाँ पुस्तकका रूपमा रहेको र बाबुराम आचार्यले लेख्नुभएको पृथ्वीनारायण शाहको जीवनीलाई पुनःमुद्रण गरेर प्रदर्शनीमा राखिएको बताउनुभयो ।

घिमिरेले प्रदर्शनी स्थललाई व्यवस्थित गर्दै लगेको र पाँच सयभन्दा बढी विधाका पुस्तक प्रदर्शनीमा राखिएको जनाउनुभयाे । उहाँले पहिला आख्यानहरू धेरै बिक्री हुने गरे पनि अहिले पुराना र इतिहासको पुस्तकप्रति पाठकको रुचि बढ्दै गएको बताउनुभयो । देशभर गरेर ४० लाख रुपैयाँसम्मको पुस्तक बिक्री हुने उहाँकाे अनुमान छ ।

प्रदर्शनीमा आउनुभएका शरद् प्रधानले कतिपय पुस्तक पुनः प्रकाशनमा ल्याउनुपर्ने माग गर्नुभयो । उहाँले साहित्य र इतिहासलाई पाठ्यपुस्तकमा राखेर नपढाएका कारण विद्यार्थीमा साहित्यप्रतिको चाहना घट्दै गएकोप्रति चिन्ता व्यक्त गर्नुभयो ।

साझा प्रकाशनले पुस्तक टिकाउन समस्या रहेको उल्लेख गर्दै पुराना पुस्तक जोगाएर राख्न सक्नुपर्ने बताएको छ । पुराना पुस्तकमा पाठकको चाहना बढेकाले पुराना पुस्तक बचाएर राख्नुपर्ने कर्तव्य र जिम्मेवारी आफूहरूको भएको निमित्त महाप्रबन्धक घिमरिले बताउनुभयो ।

अन्तिम अपडेट: कात्तिक १५, २०८०

तपाईको प्रतिक्रिया