वडाध्यक्षबाट राजीनामा दिएर शिक्षकको जागीर

 मंसिर २, २०७६ सोमबार १०:६:७ | रासस
unn.prixa.net

सल्यान – सल्यानमा एकजना जनप्रतिनिधिले राजीनामा दिएर शिक्षक पेशामा संलग्न हुनुभएको छ । सिद्धकुमाख गाउँपालिका–४ का वडाध्यक्ष दिनेश कुमार बुढामगर वडाध्यक्ष पदबाट राजीनामा दिएर प्राथमिक तहको शिक्षक हुनुभएको हो । 

विसं २०७४ को स्थानीय तहको निर्वाचनमा नेपाली काङ्ग्रेसबाट निर्वाचित बुढामगरले शिक्षक सेवा आयोगले लिएको प्राथमिक तहको खुलाकोटाअन्तर्गत मुस्ताङबाट नाम निकाल्नु भएको हो । तत्कालीन नेकपा एमालेका वडाध्यक्षका उम्मेदवार देवेन्द्र रोका र बुढामगरले ३२१ समान मत प्राप्त गरेपछि गोलाप्रथाद्वारा बुढामगर निर्वाचित हुनुभएको थियो । शिक्षक सेवा आयोगले लिएको सबै परीक्षा उतिर्ण भएपछि उहाँले वडाध्यक्ष पद त्यागेर मुस्ताङमा रहेर सेवा गर्ने निष्कर्षमा पुग्नुभएको हो । 

‘वडाध्यक्षमा न त अधिकार देखियो न सुविधा नै, जनताको लागि केही गर्न नसकिने भएपछि पद ओगटेर मात्र के काम भनेर शिक्षण पेशा रोजे’, बुढामगरले भन्नुभयो । आगामी दिनमा राजनीतिमा नफर्किने सोचेका बुढामगरले भन्नुभयो, ‘अब विद्यार्थीलाई आफूसँगको ज्ञान सिकाउँछु, शैक्षिक गुणस्तर सुधारका लागि सेवा गर्न चाहान्छु’, बुढामगरले भन्नुभयो । 

उहाँले गएको बुधबार गाउँपालिकामा आएर राजीनामा दिनुभएको थियो । यही दिन गाउँ कार्यपालिकाको बैठक भएकाले यही बैठकबाट बुढामगरको राजीनामा स्वीकृत गर्दै ज्येष्ठ वडासदस्य वीरबहादुर खड्कालाई कार्यवाहक वडाध्यक्षको जिम्मेवारी दिइएको गाउँपालिका अध्यक्ष चित्रबहादुर चलाउनेले जानकारी दिनुभयो ।

अन्तिम अपडेट: जेठ २३, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया