बाल विवाह : बेहुला र बेहुलाका बुवा पक्राउ

 फागुन १५, २०७७ शनिबार १३:२१:३३ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

प्रतिकात्मक तस्बिर

काठमाण्डौ – वीगञ्जमा प्रहरीले बाल विवाह गर्ने बेहुला र बेहुलाका बुवालाई पक्राउ गरेको छ । 

बाल विवाह गर्ने गराउने कार्यमा संलग्न रहेको भन्दै प्रहरीले वीरगञ्ज महानगरपालिका १६ बस्ने १९ वर्षीय युवक र उनका ४६ वर्षीय बुवालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको हो ।  गएको माघ १९ गते वीरगञ्ज महानगरपालिका १६, लक्ष्मीनारायण टोल बस्ने १७ वर्षीया युवतीसँग विवाह गरेका थिए । बाल विवाहको सूचना आएपछि बेहुला र उनका बुवालाई हिजो पक्राउ गरिएको हो ।  

पक्राउ परेका दुवै जनाविरुद्ध बाल विवाहसम्बन्धी कसुरमा मुद्दा चलाइएको प्रहरीले जनाएको छ ।  मुलुकी अपराध संहिता २०७४ मा विवाह गर्ने व्यक्तिको उमेर २० वर्ष हुनुपर्ने र २० वर्ष नपुगी गरिएको विवाह स्वतः बदर हुने व्यवस्था छ ।

अन्तिम अपडेट: फागुन २०, २०७७

1 Comments

  • Sunahang Rai

    Feb. 27, 2021, 3:53 p.m.

    अत्यन्तै राम्रो कार्य सलाम छ अलिक सबक सिकाऔ छोरीलाई बिबाह होइन शिक्षा दिउ भन्ने पाठ पढाऔ धन्यवाद

  •  0 Reply

तपाईको प्रतिक्रिया