आज राति केही नदी तथा खाेलामा बाढी आउने सम्भावना, ‘राति १२ बजेसम्म नै सतर्कता अपनाऔँ’

 असोज ९, २०७९ आइतबार १९:५२:५१ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

फाइल तस्बिर

काठमाण्डाै – आज आइतवार राति देशका केही नदी तथा खोलामा बाढी आउने सम्भावना भएकाले सतर्कता अपनाउन बाढी पूर्वानुमान महाशाखाले आग्रह गरेको छ ।

पछिल्लो तीन घण्टायता राप्ती नदीको सहायक नदी झिम्रुक र माडी नदी जलाधारको केही ठाउँमा ठूलो पानी परेको छ । ठूलो पानी परेको  झिम्रुक र माडी नदीमा पानीको सतह आकस्मिकरूपमा बढ्न सक्ने सम्भावना भएकाले नदी तटीय क्षेत्रका नागरिकलाई राति १२ बजेसम्म नै आवश्यक सतर्कता अपनाउन बाढी पूर्वानुमान महाशाखाले आग्रह गरेको छ ।

यस्तै डडेल्धुराको महाकाली नदी पारीगाउँ जलमापन केन्द्रमा जलसतहले सतर्कता तह पार गरेको र बढ्दो क्रममा रहेकाले डडेल्धुरा र कञ्चनपुरको तल्लो तटीय क्षेत्र र डुबान भइरहने होचा ठाउँका नागरिकलाई पनि राति १२ बजेसम्म नै उच्च सतर्कता अपनाउन महाशाखाले सूचनामार्फत आग्रह गरेको छ ।

पछिल्लो एक घण्टामा चितवनको माडी क्षेत्रको गोविन्द बस्ती र आसपास पनि धेरै ठूलो पानी परेको छ । चितवन भएर बग्ने रिउखोला र अन्य साना खहरे खोलामा आकस्मिक बाढीको सम्भावना भएकाले अहिले राति ९ बजेसम्म नै उच्च सावधानी अपनाउन महाशाखाले भनेको छ ।  

आज दिउँसो खोटाङ, सिन्धुली, काठमाण्डौ, चितवन, पाल्पा, प्युठान, अर्घाखाँची, रुकुम पश्चिम, सल्यान, बाँके, बर्दिया र  डडेल्धुरा आसपासको क्षेत्रमा ठूलो पानी परेको मौसमविद् सञ्जीव अधिकारीले जानकारी दिनुभयो । राति प्रदेश १ र सुदूरपश्चिममा ठूलो पानी पर्ने सम्भावना रहेको महाशाखाले भनेकाे छ । 

अन्तिम अपडेट: फागुन १६, २०८०

तपाईको प्रतिक्रिया