शेयर बजार १५ अङ्कले घट्याे, काराेबार रकम ५ महिनायताकै उच्च

 मंसिर २५, २०८० सोमबार १५:३१:११ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – हिजाे आइतवार उच्च अङ्कले बढेर 'सर्किट' लागेकाे शेयर बजार आज साेमवार भने घटेकाे छ । दिनभर उतारचढाव भएकाे शेयर बजार परिसूचक नेप्से बन्द हुने बेलामा १५ दशमलव ४० अङ्कले घटेर १ हजार ९ सय ४८ दशमलव ५७ विन्दुमा झरेकाे छ ।

आज निर्जीवन बीमा, माइक्राेफाइनान्स, उत्पादन तथा प्रशाेधन र म्युचल फन्डबाहेक सबै समूहकाे शेयर घटेकाे छ । आज विकास बैंक, जीवन बीमा, हाेटल तथा पर्यटन, व्यापार, फाइनान्स समूहकाे शेयर उच्च अङ्कले ओरालाे लागेकाे छ । आज सबैभन्दा धेरै समता घरेलु लघुवित्तकाे शेयर ७ प्रतिशतभन्दा धेरैले घटेकाे छ । समग्रमा बजार घटेकाे दिन बाेटलर्स नेपाल, सामुदायिक लघुवित्त र दाेल्ती पावर कम्पनीकाे शेयर भने १० प्रतिशतले बढेकाे छ ।

आज बजार घटे पनि काराेबार रकम भने बढेकाे छ । आज १ कराेड ८६ लाख कित्ता शेयर ४ अर्ब ८४ कराेड रुपैयाँमा काराेबार भयाे । याे काराेबार रकम ५ महिनायताकै उच्च हाे । यसअघि गएकाे असार १७ गते ५ अर्ब १ करोड रुपैयाँको शेयर कारोबार भएको थियो । त्यसयता कारोबार रकम ५ अर्ब रुपैयाँ पुग्न सकेको थिएन । सबैभन्दा धेरै साेनापुर मिनरल्स एन्ड आयल लिमिटेडकाे २५ कराेड रुपैयाँकाे शेयर किनबेच भयाे ।

अन्तिम अपडेट: फागुन १४, २०८०

तपाईको प्रतिक्रिया