लोक सेवा आयोगलाई प्रदेश दुईको पत्र : कर्मचारी भर्नासम्बन्धी विज्ञापन नगर्नू, हामी आफै गर्छौं

 बैशाख ३, २०७६ मंगलबार १९:३३:४९ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

धनुषा – प्रदेश दुई सरकारले लोक सेवा आयोगलाई पत्र लेख्दै आफ्नो प्रदेशभित्र कर्मचारी भर्नाका लागि विज्ञापन नगर्न आग्रह गरेको छ ।

मंगलबार प्रदेश दुईका मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतले लोक सेवा आयोगलाई पत्र पठाउँदै संघीय सरकारले भर्खरै कर्मचारी समायोजनको काम सकेकाले अब चाहिने कर्मचारी प्रदेश आफैले भर्ना गर्ने उल्लेख छ ।

नेपालको संविधानको धारा २२७ मा गाउँपालिका र नगरपालिकाको कर्मचारी र कार्यालयसम्बन्धी अन्य व्यवस्था प्रदेश कानुनबमोजिम हुने व्यवस्था रहेको र धारा २८५ को उपधारा(३) मा ‘प्रदेश मन्त्रिपरिषद्, गाउँ कार्यपालिका र नगर कार्यपालिकाले आफ्नो प्रशासन सञ्चालन गर्न आवश्यकताअनुसार कानुनबमोजिम विभिन्न सरकारी सेवाहरुको गठन र सञ्चालन गर्न सक्नेछन्’ भन्ने व्यवस्था रहेको उल्लेख गर्दै प्रदेश आफैले कर्मचारी भर्ना गर्ने पत्रमा उल्लेख गरिएको छ । यही व्यवस्थाअनुरुप प्रदेश दुईमा प्रदेश निजामती ऐनको विधेयक प्रदेश सभामा पेश भई अन्तिम चरणमा रहेको पत्रमा उल्लेख गरिएको छ ।

त्यस्तै संविधानको धारा २४४ अनुसार प्रदेश लोक सेवा आयोग गठनको काम अन्तिम चरणमा रहेको बताउँदै लोक सेवा आयोगले प्रदेश र स्थानीय तहमा समेत कर्मचारी भर्ना गर्न लागेको जानकारी पाएको भन्दै मुख्यमन्त्री राउतले आपत्ति जनाउनु भएको छ । 

संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयलाई समेत बोधार्थ गरिएको पत्रमा लेखिएको छ, ‘प्रदेश नम्बर २ मा गठन हुन लागेको प्रदेश लोक सेवा आयोगले प्रदेश र स्थानीय तहका लागि कर्मचारी भर्नाको कार्य गर्ने हुनाले प्रदेश नम्बर २ को प्रदेश स्तर र १३६ स्थानीय तहको हकमा कर्मचारी भर्नासम्बन्धी विज्ञापन नगरिदिनुहुन अनुरोध छ ।’

लाेकसेवालाई प्रदेश २ ले लेखेकाे पत्र 


 

अन्तिम अपडेट: जेठ ३, २०७६

2 Comments

 • श्याम

  April 18, 2019, 7:34 a.m.

  कुरो ठीक हो तर प्रदेश लोक सेवा छैन कर्मचारी अभाव छ कसरी गर्छ प्रदेश २ ले ?

 •  0 Reply
 • मिलन शर्मा

  April 18, 2019, 12:32 a.m.

  प्रदेश लोक सेवा बाट त केवल आफ्नो परिवार र नातागोता तथा Source भएको मान्छे लाई नेपाल सरकार को Job हुन्छ। लोक सेवा आयोग ले विज्ञापन गर्दैन भने गरीब तथा जेहेन्दार विद्यार्थीहरु लाई सरकारी सेवामा प्रवेश गर्न धेरै गाह्रो हुन्छ ।

 •  0 Reply

तपाईको प्रतिक्रिया