६ हजारभन्दा बढी किसानले पाए कृषि ऋणको ब्याजमा अनुदान

 असार २३, २०७७ मंगलबार ८:४७:५ | धनवीर महतो
unn.prixa.net

महोत्तरी – कोभिड १९ अर्थात कोरोना भाइरसबाट बच्नका लागि सरकारले जारी गरेको लकडाउनको समयमा प्रत्यक्ष मार्कामा परेका महोत्तरीका किसानले ब्याजमा अनुदान रकम पाएका छन ।

जिल्लाका ६ हजार ६३२ किसानलाई कृषि ऋणतर्फ विभिन्न बैंकसँग ब्याजमा पैसा लिएकोमा चार महिनाको ब्याज अनुदान पाएका हुन ।

जिल्ला स्तरीय राहत तथा व्याज अनुदान कार्यक्रम अन्तर्गत निवेदन दिएका १३ हजार १५४ मध्ये हाललाई ६ हजार ६३२ किसानलाई यो अनुदान उपलब्ध गराइएको भेटनरी अस्पताल तथा पशु सेवा विज्ञ केन्द्र महोत्तरीका प्रमुख संजिव ठाकुरले जानकारी दिनुभयो । ३ लाख ३३ हजार ३३० रुपैयाँसम्म मूलधन भएकोहरुलाई ब्याज अनुदानको सूचीमा सामेल गरिएको प्रमुख ठाकुरले वताउनुभयो ।

यसरी बैंकमा ब्याज न्यूनतम १७५ रुपैयाँदेखि अधिकतम १३ हजार ३३३ सम्म रहेको छ । उहाँले चैतदेखि असारसम्म किसानले बैंकलाई तिर्नुपर्ने रकम अब यस ब्याज अनुदानबाट दिइने भएकोले किसानलाई थोरै भए पनि राहत हुने बताउनुभयो ।

अन्तिम अपडेट: असार २४, २०७७

धनवीर महतो

धनवीर महतो महोत्तरीकाे उज्यालो सहकर्मी हुनुहुन्छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया