अशोक विनायकको जात्रा काष्ठमण्डप र सिहंसत्तलमा मात्र सीमित गरिने

 कात्तिक ८, २०७७ शनिबार ८:३४:४१ | सिल्भिया राजोपाध्याय
unn.prixa.net

काठमाण्डौ - मरू टोलमा अवस्थित अशोक विनायकको जात्रा यसपालि साधारण किसिमबाट मात्र गरिने भएको छ।

कोरोना सङ्क्रमणका कारण यसपालि जात्रा साधारण किसिमबाट मात्र गरिन लागेको हो । दशैँको महाअष्टमीबाट सुरु हुने जात्राको क्रममा अशोक विनायकको मूर्तिसहितको खतलाई काष्ठमण्डप र सिहंसत्तल मात्र केन्द्रीत गरिने अशोक विनायक गुथिका अध्यक्ष तीर्थमान महर्जनले जानकारी दिनु भयो ।

विगतमा फूलपातीको दिनमा मूर्तिलाई सफा गरेर अष्टमी, दशमी र एकादशीका दिन नायखिं बाजासहित काठमाण्डौको विभिन्न टोलमा परिक्रमा गराएर पूजा थाप्न लगाउने गरिन्थ्यो।  दशमीका दिन दरबारिया पूजा गरिनु पर्ने परम्परा अनुसार राष्ट्रपति निवासमा अशोक विनायकको मूर्तिसहितको खटलाई लगिन्थ्यो ।

अशोक विनायकको जात्रा दशै र पाहाँ चरेमा गरेर वर्षमा दुई चोटी हुने गर्दछ । 

अन्तिम अपडेट: जेठ ८, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

सिल्भिया राजोपाध्याय

सिल्भिया राजोपाध्याय उज्यालोमा कार्यरत हुनुहुन्छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया