भूकम्पले ढालेको काठमाण्डौ महानगर–१ को गरुढ मूर्ति पुनर्स्थापना

 फागुन १९, २०८० शनिबार १६:५०:४६ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ – २०७२ सालको भूकम्पले भत्काएको काठमाण्डौको हिटीपोखरीको गरुढ प्रस्तर मूर्ति पुनर्स्थापना गरिएको छ । महानगरपालिकाको सम्पदा तथा पर्यटन विभाग, वातावरण व्यवस्थापन विभाग, महानगर प्रहरी बल, वडा कार्यालय र स्थानीयवासीकाे सहभागितामा मूर्तिको आसन र मूर्ति पुनर्स्थापना भएकाे हाे ।

यो मूर्ति काठमाण्डौ महानगरपालिका वडा नम्बर १ मा पर्छ । भूकम्पको कम्पनले पोखरी छेउमा रहेको फल्चा भत्किएको थियो । फल्चा भत्किँदा मूर्ति ढालेको थियो । अब फल्चा पुनर्निर्माण गराउने वडाध्यक्ष भरतलाल श्रेष्ठले बताउनुभयो ।

परम्परागत हिटी, पोखरी र यससँग सम्बन्धित भौतिक संरचना पुनर्स्थापना आफूहरूको प्राथमिक काम रहेको वडाध्यक्ष श्रेष्ठले बताउनुभयो । मूर्ति राखेपछि पोखरीमा गहना थपिएको जस्तै भएको वडा सदस्य शुभरत्न खड्गीले बताउनुभयो ।

अन्तिम अपडेट: बैशाख ४, २०८१

तपाईको प्रतिक्रिया