कृषि वैज्ञानिकहरूको संस्था 'सास–नेपाल' को अध्यक्षमा डा. भानुभक्त पोख्रेल निर्वाचित

 चैत २१, २०८० बुधबार १८:२८:४४ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – नेपाली कृषि वैज्ञानिकहरूको संस्था 'सोसाइटी अफ एग्रिकल्चरल साइन्टिस्ट' (सास–नेपाल) को अध्यक्षमा डा. भानुभक्त पोख्रेल निर्वाचित हुनुभएको छ ।

ललितपुरको खुमलटारमा आज सम्पन्न सासको छैटाैँ राष्ट्रिय सम्मेलन तथा आठौँ साधारण सभाले कृषि अनुसन्धान निर्देशनालय डोटीका निर्देशक डा. पोख्रेलको नेतृत्वमा ११ सदस्यीय नयाँ समिति छनोट गरेको हो । उपाध्यक्षमा डा. नवराज आचार्य, महासचिवमा डा. उमेश आचार्य, सचिवमा (प्रशासनतर्फ) कपिल पौडेल, सचिव (समन्वयतर्फ) डा. रामबहादुर खड्का, सचिव (आर्थिक सङ्कलन) डा. रोशनबाबु ओझा, कोषाध्यक्षमा मीरा ढकाल निर्वाचित हुनुभएको छ । त्यसैगरी सदस्यहरूमा रविन गिरि, डा. उज्जवलकुमार सिंह कुशहवा, दीपेन्द्र घिमिरे र शङ्करराज पन्त निर्वाचित हुनुभएको छ ।

सन् १९९५ मा स्थापित सास–नेपालले कृषि अनुसन्धानको नीतिगत क्षेत्रमा सरकारलाई सल्लाह सुझाव दिने, कृषि वैज्ञानिकहरूको अनुसन्धानका उपलब्धिलाई जर्नलमार्फत प्रकाशन गर्ने, राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रियस्तरका सभा/सम्मेलन गर्ने, वैज्ञानिकहरूलाई आवश्यक तालिम, सीप प्रदान गर्ने, पुरस्कृत गर्ने तथा कृषि वैज्ञानिकहरूको हकहितका बारेमा बहस, छलफललगायतका काम गर्दै आएको छ ।

अन्तिम अपडेट: बैशाख १, २०८१

तपाईको प्रतिक्रिया