कोभिड १९ (कोरोना भाइरस) को कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १७ सय नाघ्यो

 फागुन ५, २०७६ सोमबार ९:१६:५६ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

कोभिड १९ (कोरोना भाइरस)को कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १७ सय ६९ पुगेको छ ।

पछिल्लो २४ घण्टामा थप एक सय जनाको ज्यान गएसँगै चीनमा १७ सय ६५ र चीन बाहिरका चार देशमा एक÷एक जना गरी १७ सय ६९ जनाको ज्यान गएको बीबीसीले जनाएको छ । गएको २४ घण्टामा कोभिड १९ का २ हजार ४८ नयाँ बिरामी भेटिएका छन् ।

योसँगै चीनमा संक्रमितको संख्या ७० हजार ९ सय ८८ पुगेको छ । कोरोना सुरु भएको हुवेईमा मात्र १६९२ जनाको ज्यान गएको बीबीसीले जनाएको छ । पछिल्ला दिनमा कोरोनाका कारण ज्यान गुमाउने र नयाँ संक्रमण हुने दर भने घटिरहेको छ ।

यसैबीच ४० जना अमेरिकी नागरिकमा कोरोना भाइरसको संक्रमण देखिएको छ । जापानमा राखिएको डाइमन्ड प्रिन्सेस क्रूजबाट उद्धार गरिएका ४ सय अमेरिकीमध्ये ४० जनामा कोरोना भाइरसको संक्रमण देखिएको हो । कोरोनाको संक्रमण देखिएपछि उनीहरुलाई जापानमै राखेर उपचार सुरु भएको छ । बाँकी ३ सय ६० जना अमेरिकी भने स्वदेश फर्किरहेका छन ।

योसँगै पानीजहाजमा कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमित हुनेको सँख्या ३ सय ५५ पुगेको छ । ३ हजार ७०० यात्री तथा चालक दलका सदस्यसहित डाइमन्ड प्रिन्सेस क्रूज पानीजहाजलाई फेबु्रअरी ३ तारिखदेखि जापानको योकोहामा बन्दरगाहमा क्वारेन्टाइनमा राखिएको थियो । 

अन्तिम अपडेट: जेठ २८, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया