काठमाण्डाै महानगरपालिकामा अब घरबाटै राजस्व तिर्न सकिने

 असोज १, २०७७ बिहिबार १३:५७:४५ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ – काठमाण्डौ महानगरपालिकाले विद्युतीय प्रणालीमार्फत राजस्व निर्धारण तथा सङ्कलन गर्ने कामको सुरुवात गरेको छ । 

महानगरपालिकाले बिहीबार वडा नम्बर २६ लगायत १० वटा वडाबाट अनलाइन सेवाकाे सुरुवात गरेको हो । महानगरपालिकाको सातौँ नगर सभाको निर्णयअनुसार विभिन्न १० वटा वडाबाट सेवा सुरु भएको महानगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिृकत एकनारायण अर्यालले बताउनुभयो । 

सेवाग्राहीहरुले समयमा कर तिर्न नपाएको, सेवा समयमा नपाएको गुनासो आएपछि अब सबैले आ–आफ्नो घरबाट कर तिर्न सक्ने व्यवस्थाको सुरुवात भएको अर्यालले बताउनुभयो । 

वडा नम्बर २६ का वडाध्यक्ष ख्यामराज तिवारीले सङ्घीय राजधानीमा रहेको पालिकाले सुरु गरेको रचनात्मक कामले देशरिका पालिकालाई सेवा सुरु गर्न सहज हुने बताउनुभयो । कागजी कामले विभिन्न समस्या हुने गरेकोमा अब त्यस्तो अवस्थाको अन्त्य हुने उहाँले बताउनुभयो । 

अनलाइन माध्यमबाट कर निर्धारण र सङ्कलन गर्न सकिने भएपछि दैनिक कति राजस्व सङ्कलन भयो भन्ने थाहा पाउन सकिने छ । यसबाट कुन क्षेत्रमा के कति कर उठाउन बाँकी छ भन्ने तथ्याङ्क पनि आउने भएकाले काम गर्न सहज हुने महानगरपालिकाले विश्वास लिएको छ ।  

अन्तिम अपडेट: असोज २, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया