विवादबीच संवैधानिक इजलास सम्बन्धी मुद्दाको सुनुवाइ तोकियो

 कात्तिक ९, २०७८ मंगलबार १२:२७:५० | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै - सर्वोच्च अदालतले प्रधानन्यायाधीश विनाको संवैधानिक इजलास रोक्न माग गरिएको मुद्दामाथि सुनुवाइ तोकेको छ ।

इजलासबाट प्रधानन्यायाधीश अलग हुन नमिल्ने भन्दै अधिवक्ता डा. गणेश रेग्मीले दर्ता गरेको मुद्दामा आजका लागि पेसी तोकेको हो। प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर जबराले मुद्दामाथि न्यायाधीशद्वय आनन्दमोहन भट्टराई र प्रकाशमान सिंह राउतको संयुक्त इजलास तोक्नु भएको हो  ।

डा. रेग्मीले भदौ १६ मा दर्ता गराएको मुद्दामा भदौ १७ मा न्यायाधीश हरिप्रसाद फुयाँलको एकल इजलासले प्रधानन्यायाधीश विनाको संवैधानिक इजलास रोक्न आदेश गरेको थियो ।

आदेशमा नेपाल बार एसोसिएशन र सर्वोच्च बार एसोसिएशनबाट चार वरिष्ठ अधिवक्तालाई एमिकस क्युरी (अदालतका सहयोगी) झिकाउने आदेश गरेको थियो। तर, दुवै बारले एमिकस क्युरी नपठाएपछि मुद्दामाथिको सुनुवाइ अगाडि बढ्न सकेको छैन ।

संवैधानिक नियुक्तिसम्बन्धी मुद्दाको विषयलाई लिएर प्रधानन्यायाधीश जबराको आलोचना हुँदै आएको छ । सर्वोच्चकै  न्यायाधीशहरुले आज प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर जबरालाई भेटेरै राजीनामा दिन आग्रह गर्दै छन् । तर, उहाँले भने कसैको दबाब र प्रभावका परेर राजीनामा नदिने बताउनु भएको छ ।

बीबीसी नेपाली सेवासँगको कुराकानीमा जबराले आफूले दबाबमा परेर राजीनामा नदिने बताउनु भएको हो । 

अन्तिम अपडेट: साउन ७, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया