प्रतिनिधि सभाको १०० ठाउँको नतिजा सार्वजनिक, कसले कहाँ जिते ?

 मंसिर ८, २०७९ बिहिबार २२:३६:३१ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – प्रतिनिधि सभाका १ सय ६५ निर्वाचन क्षेत्रमध्ये १ सय वटाको नतिजा सार्वजनिक भएको छ । प्राप्त नतिजाअनुसार कांग्रेस ३६, एमाले २२, माओवादी केन्द्र ९ र एकीकृत समाजवादी ९ ठाउँमा विजयी भएका छन् । 

यस्तै राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी ७ र राप्रपा ४ ठाउँमा विजयी भएका छन् । लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी लोसपा, जनता समाजवादी पार्टी जसपा र नागरिक उन्मुक्ति पार्टी २/२ ठाउँमा विजयी भएका छन् । साथै जनमत पार्टी, राष्ट्रिय जनमोर्चा र नेपाल मजदुर किसान पार्टीले १/१ एक ठाउँमा जित हासिल गरेका छन् । स्वतन्त्र उम्मेदवारले चार वटा क्षेत्रमा जितेका छन् । 

कसले कहाँ जिते ? 

नेपाली कांग्रेस 

बर्दिया १– संजयकुमार गौतम
दाङ ३ –दिपक गिरी 
सुर्खेत १– पूर्ण बहादुर खड्का 
नवलपरासी बर्दघाट शुस्ता पूर्व २ –विष्णुकुमार कार्की
सप्तरी ३ – दिनेशकुमार यादव 
धादिङ २ – रामनाथ अधिकारी
रौतहट–४ देवप्रसाद तिमलसेना 
नवलपरासी (बर्दघाट सुस्ता पूर्व) १–शशांक कोइराला
तनहुँ १–रामचन्द्र पौडेल
सिन्धुली १ – श्यामकुमार घिमिरे
बाँके ३–किशोर सिँह राठोर
भक्तपुर २–दूर्लभ थापा
कञ्चनपुर २–एनपी साउद
कैलाली ४ – वीरबहादुर बलयार
गोरखा १– राजेन्द्र बजगाइ
म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा
दार्चूला – दिलेन्द्र बडु
कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक
अछाम २– पुष्पबहादुर शाह
पर्सा २ – अजयकुमार चौरसीया 
झापा १–विश्वप्रकास शर्मा
ओखलढुंगा– रामहरि खतिवडा
काठमाण्डौ १०– राजेन्द्र केसी
पर्सा ४–रमेश रिजाल
सुर्खेत २–ह्दयराम थानी
तनहुँ २ – शंकर भण्डारी
डडेलधुरा – शेरबहादुर देउवा
ललितपुर १ – उदय शमशेर राणा
काठमाण्डौ ४ – गगनकुमार थापा
रसुवा –मोहन आचार्य
काठमाण्डौ ५ – प्रदीप पौडेल
काठमाण्डौ ३ – सन्तोष चालिसे
काठमाण्डौ १ – प्रकाशमान सिंह
मुस्ताङ – योगेश गौचन थकाली
मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ
दैलेख २– दिक्पालकुमार शाही

एमाले

कपिलवस्तु –१ बलराम अधिकारी
बैतडी–दामोदर भण्डारी 
बाँके १–सुर्यप्रसाद ढकाल
सिरहा १– राम शंकर यादव 
धनकुटा राजेन्द्रकुमार राई
झापा ४– लालप्रसाद साँवा लिम्बु 
सोलुखुम्बु १– मानवीर राई विजयी 
पर्वत १–पदम गिरी
रुपन्देही ५–बासुदेव घिमिरे
पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता 
लमजुङ–पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
मकवानपुर २–महेशकुमार बर्तौला
प्यूठान– सूर्य थापा
कास्की २–विद्या भट्टराई
अर्घाखाँची–टोपबहादुर रायमाझी
झापा २– देवराज घिमिरे
झापा ५– केपी शर्मा ओली, 
ताप्लेजुङ –योगेश भट्टराई
गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट
उदयपुर २ – अम्बर बहादुर रायमाझी
ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन
काठमाण्डौ ९– कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

माओवादी केन्द्र

खोटाङ –रामकुमार राई 
दाङ २–रेखा शर्मा
गोरखा २– पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ 
सिन्धुपाल्चोक–१ माधव सापकोटा
रोल्पा–वर्षमान पुन 
जाजरकोट–शक्ति बस्नेत
वाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल
रुकुम पूर्व–पूर्ण घर्ती मगर
सिन्धुली २–लेखनाथ दाहाल

एकीकृत समाजवादी

डोल्पा – धनबहादुर बुढा 
धादिङ १ राजेन्द्र पाण्डे
रौतहट १ –माधवकुमार नेपाल
डोटी– प्रेमबहादुर आले
दैलेख १–अम्मरबहादुर थापा
सल्यान–प्रकाश ज्वाला
बारा ४– किसान श्रेष्ठ
अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर
बझाङ–भानुभक्त जोशी 

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी 

चितवन १– हरि ढकाल 
चितवन २ – रवि लामिछाने
ललितपुर ३–डा. तोसिमा कार्की
काठमाण्डौ ६–शिशिर खनाल
काठमाण्डौ २– सोविता गौतम 
काठमाण्डौ ७– गणेश पराजुली 
काठमाण्डौ ८– विराजभक्त श्रेष्ठ

राप्रपा

झापा ३ –राजेन्द्र लिङदेन विजयी
मकवानपुर १–दिपकबहादुर सिँह
बाँके २ – धवल शमशेर राणा
जुम्ला–ज्ञान बहादुर शाही (ज्ञानेन्द्र शाही)

लोसपा

सर्लाही १ –रामप्रकाश चौधरी
रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला
नागरिक उन्मुक्ति पार्टी
कैलाली १– रञ्जिता चौधरी 
कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी
जनता समाजवादी पार्टी
सप्तरी १–नवलकिशोर शाह सुडी
पर्सा २ – प्रदीप यादव 

जनमोर्चा 

बागलुङ १ –चित्रबहादुर केसी 

जनमत पार्टी

सप्तरी २– सिके राउत

नेमकिपा

भक्तपुर १–प्रेम सुवाल

स्वतन्त्र

सर्लाही ४– अमरेशुकमार सिंह
रौतहट –३ प्रभु शाह
मोरङ – ५ मा योगेन्द्र मण्डल
बर्दिया–२ लालविर चौधरी 

अन्तिम अपडेट: मंसिर १०, २०७९

तपाईको प्रतिक्रिया