स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नगर्ने निर्वाचन आयोगको निर्णय

 मंसिर १४, २०७९ बुधबार १४:५१:४० | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – निर्वाचन आयोगले स्याङ्जाको निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ र बाजुरामा पुनः मतदान नगर्ने निर्णय गरेको छ । 

आयोगको आज बुधवार बसेको बैठकले पुनः मतदान नगर्ने र दलहरूबीच सहमति गरेर मतगणना गर्न जिल्ला निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयलाई निर्देशन दिने निर्णय गरेको निर्वाचन आयाेगका प्रवक्ता शालिग्राम शर्मा पाैडेलले उज्यालाेलाई जानकारी दिनुभयाे । दुवै ठाउँमा पठाइएको आयोगको स्थलगत टोलीको प्रतिवेदनको आधारमा गणना सुरु गर्न निर्देशन दिइएको आयोगको भनाइ छ । 

बाजुरामा एमाले र कांग्रेसले छुट्टाछुट्टै गरी २० वटाभन्दा धेरै मतदान केन्द्रमा बुथ कब्जा गरेको भनेर निवेदन दिएका छन् । यस्तै स्याङ्जा २ मा चापाकोट नगरपालिकाका चार वटा बुथमा नेपाली कांग्रेसले एकलौटी कब्जा गरेर फर्जी मत खसालेको भन्दै एमाले, राप्रपा र राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले पुनः मतदानको माग गरेका छन् । बुथ कब्जा गरेर कांग्रेसका कार्यकर्ताले मृत्यु भएका र विदेशमा भएका व्यक्तिको समेत मत हालेको एमालेको आरोप छ । देशभर औसतमा ६० प्रतिशत मत खस्दा चापाकोटका केही बुथमा कसरी ९८ प्रतिशत मत खस्यो भनेर एमालेले प्रश्न सोधेको छ । 

स्याङ्जा–२ मा कांग्रेसका उपसभापति धनराज गुरुङ, एमालेकी सचिव पद्या अर्याल र स्वतन्त्र उम्मेदवार टिकराज गुरुङबीच मुख्य प्रतिस्पर्धा छ । यस्तै बाजुरामा नेकपा एमालेका कर्णबहादुर थापा र नेपाली कांग्रेसका बद्रीप्रसाद पाण्डेबीच मुख्य प्रतिस्पर्धा छ । 

अन्तिम अपडेट: फागुन २०, २०८०

तपाईको प्रतिक्रिया