चीनले यसवर्ष झण्डै एक सय वटा अन्तरिक्ष यान प्रक्षेपण गर्ने

 फागुन १५, २०८० मंगलबार १२:१३:५२ | एजेन्सी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ – चीनले यो वर्ष झण्डै एक सय वटा अन्तरिक्ष यान प्रक्षेपण गर्ने भएको छ । यो योजनाबाट अन्तरिक्षको क्षेत्रमा नयाँ रेकर्ड कायम गर्ने चीनको उद्देश्य छ । चीनको पहिलो व्यावसायिक अन्तरिक्ष यान प्रक्षेपण स्थल दक्षिण चीनको टापु प्रान्त हेनानको वेनचाङ शहरमा निर्माण भैरहेको छ ।

पत्रकार सम्मेलनमार्फत् सार्वजनिक योजनामा व्यावसायिक रुपको कार्यक्रमलाई पनि योजना समावेश गरिएको चिनियाँ समाचार संस्था सिन्ह्वाले जनाएको छ । चाइना एरोस्पेस साइन्स एन्ड टेक्नोलोजी कर्पोरेशन, देशको रकेट शृङ्खला विकासकर्ता र देशको अन्तरिक्ष उद्योगको अग्रणी शक्ति, चाइना एरोस्पेस विज्ञान र प्रविधिको सन् २०२३ को ब्लूबुक अर्थात् नीलो पुस्तिका पनि सार्वजनिक गरिएको छ ।

अन्तिम अपडेट: जेठ ५, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया