अन्तर्राष्ट्रिय अदालतले रफाहमा भएकाे आक्रमणसम्बन्धी विषयको सुनुवाइ गर्ने

 जेठ २, २०८१ बुधबार १२:११:३५ | एजेन्सी
unn.prixa.net

तस्बिर : एजेन्सी

दक्षिण अफ्रिकाको अनुरोधमा संयुक्त राष्ट्र सङ्घ अन्तर्राष्ट्रिय अदालतले इजरायललाई रफाहमा आक्रमण रोक्नका लागि आपत्कालीन आदेश लागू गर्न भोलि बिहीवार र पर्सि शुक्रवार सुनुवाइ गर्ने भएको छ । हेगमा रहेको अन्तर्राष्ट्रिय अदालतले भोलि दक्षिण अफ्रिकाका वकिलको तर्फबाट बयान सुन्ने र अर्को दिन इजरायलको प्रतिक्रिया बयान सुन्ने भएको छ ।

रफाहमा भएको आक्रमणलाई लिएर दक्षिण अफ्रिकाले इजरायललाई तत्काल आफ्नो सैन्य आक्रमण बन्द गर्न आदेश दिन मागसहित अन्तर्राष्ट्रिय अदालतमा निवेदन दिएको थियो । रफाहमा आक्रमणपछि सर्वसाधारण विस्थापित हुने क्रम बढेको छ ।

मध्यस्थकर्तामध्येको एक कतारले इजरायलको सैन्य आक्रमणबाट लडाकु समूह हमाससँग हुने भनिएको वार्तालाई गतिरोधको अवस्थामा पुर्‍याएको जनाएको समाचार संस्था एएफपीले उल्लेख गरेको छ । रफाहमा आक्रमण रोक्न अन्तर्राष्ट्रिय समुदायले इजरायललाई निरन्तर दबाब दिइरहेका छन् ।

अन्तिम अपडेट: जेठ ५, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया