१५ दिवसीय माध्यमिकी परिक्रमाअन्तर्गतकाे धार्मिक टोली महोत्तरीको मडैमा

 फागुन २७, २०७५ सोमबार १८:३७:३० | धनवीर महतो
unn.prixa.net

महोत्तरी – मिथिलाञ्चलको प्रसिद्ध १५ दिवसीय माध्यमिकी परिक्रमाअन्तर्गतको धार्मिक टोली आज महोत्तरीको मडै आइपुगेकाे छ । विभिन्न किसिमको भजन किर्तन एवं झाँकीसहितको धार्मिक टोली साेमबार बिहान महोत्तरी गाँउपालिका वडा नं. ३ मा पर्ने धार्मिक स्थान मडई आइपुगेकाे हाे ।

धार्मिक टोलीलाई प्रदेशसभा सदस्य सुरिता साह, गाँउपालिका अध्यक्ष सुनिलकुमार राय, उपप्रमुख सितादेवी साह, वडाअध्यक्ष रामस्नेही यादवलगायतले स्वागत गरेका छन् ।  

गएकाे बुधबार धनुषाको कचुरीस्थित मिथिलाबिहारी मठबाट मिथिलाबिहारी तथा जनकपुरको अगिणीकुण्डबाट किशोरीजीको डोलाको नेतृत्वमा सुरु भएको मिथिला माध्मिकी परिक्रमाका यात्रुहरु हनुमान नगर, भारतको कलाणेश्वर, गिरिजा स्थान हुदैँ शनिबार महोत्तरीको मटिहानी, आइतबार जलेश्वर, हुँदै साेमबार मडै आइपुगेको छन ।

याे धार्मिक टोली मंगलबार ध्रुवकुण्ड प्रस्थान गर्नेछ । त्यसपछि क्रमशः ध्रुवकुण्ड, कञ्चनवन, हुँदै धनुषाको पर्वता ,धनुषाधाम, सतोषर, औरहीमा राति विश्राम गरी पुनः भारतको बिशौल, करुणा हुँदै पूर्णीमाको अघिल्लो रात जनकपुर फर्किने कार्यक्रम रहेको छ ।

मिथिला परिक्रममा सहभागीहरुले नेपालको १ सय ७ किलाेमिटर र भारतको २६ किलाेमिटर गरी १ सय ३३ किलोमिटर लामाे बाटाे तय गर्दै नेपालमा १० तथा भारतमा पाँच गरी १५ ठाउँमा रात्रीबास गरेर बिहानै यात्रा प्रारम्भ गर्ने चलन रहेको छ ।

अन्तिम अपडेट: असार ३१, २०७६

धनवीर महतो

धनवीर महतो महोत्तरीकाे उज्यालो सहकर्मी हुनुहुन्छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया