पेट्राेलियम कुद्ने पाइपकाे सडक

 असार १०, २०७६ मंगलबार १८:४९:२३ | उज्यालो सहकर्मी

भारतको बरौनीमा पाइपभित्र तेल हालेपछि क्षणभरमै नेपालको अमलेखगञ्जमा रहेको नेपाल आयल निगमको ट्यांकीमा खस्न अब केही साता मात्रै बाँकी छ ।

बरौनीदेखि पटना हुँदै मोतिहारीसम्म भारतले आफ्नो लागि पहिले नै पेट्रोलियम पाइपलाइन बनाइसकेको थियो । अहिले नेपालकै लागि भनेर भारतले मोतिहारीदेखि रक्सौल हुँदै अमलेखगञ्जसम्म ७० किलोमिटरमा पाइपलाइन बिच्छाइसकेको छ । 

झण्डै ४ अर्ब रुपैयाँ लगानीको यो आयोजनाको काम सकिएर अब एक महिनाभित्रै पाइपबाट भारतको तेल नेपाल आउनेछ ।

नेपालका धेरै आयोजना वर्षौसम्म अलपत्र पर्दै आएको सन्दर्भमा नेपाल भारतबीचको ७० किलोमिटर लामो पेट्रोलियम पाइपलाइनको काम सुरु भएको १५ महिनामै सकिनुलाई एउटा सुखद घटना मान्न सकिन्छ । 

अन्तिम अपडेट: जेठ १४, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया