पारवहन सन्धि पुनरावलोकन गर्न भारतीय पक्ष सकारात्मक

 मंसिर १०, २०७६ मंगलबार २०:२२:९ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै - नेपाल–भारत पारवहन सन्धि पुनरावलोकन गर्न भारत सकारात्मक देखिएको छ ।

मंगलबारदेखि राजधानीमा सुरु भएको नेपाल–भारत पारवहन सन्धि पुनरावलोकन बैठकमा भारतीय पक्ष सन्धि पुनरावलोकनका लागि तयार भएको हो । तेस्रो मुलुकसँग नेपालको व्यापार पहुँच विस्तार तथा सहजीकरण गर्न दुवै देशका अधिकारीबीच बैठक बसेको हो 

बैठकमा नेपाली प्रतिनिधिमण्डलको नेतृत्व गर्नुभएका उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालयका सहसचिव नवराज ढकालले पारवहन सन्धि पुनरावलोकनका विषयमा दुई पक्षबीच छलफल भएको बताउनुभयो । ‘बल्क कार्गो’ ढुवानीका लागि दुई थप नाका दिन भारतीय पक्ष सकारात्मक भएको उहाँले जानकारी दिनुभयो । 

त्यस्तै जल यातायातका लागि केही नाका थप गरिएको छ । काेलकाता-कालुघाट-रक्सौल, कलकता-साहिबगञ्ज-रक्सौल, काेलकाता-साहिबगञ्ज-विराटनगर र काेलकाता-वाराणसी-सुनौली नाका हुँदै जल यातायात सञ्चालन गर्ने विषयमा सकारात्मक ढङ्गबाट छलफल भएको उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

दुई दिनसम्म चल्ने बैठकमा नेपाली पक्षको नेतृत्व उद्योग मन्त्रालयका सहसचिव ढकाल र भारतीय पक्षको नेतृत्व त्यहाँका वाणिज्य विभागका अतिरिक्त सचिव भूपिन्द्रर सिंह भल्लाले गर्नुभएको छ ।

अन्तिम अपडेट: जेठ २६, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया