आइसोलेशनमा तोडफोड, स्वास्थ्य सामग्री चोरी

 भदौ ५, २०७७ शुक्रबार १६:१५:२५ | नवीन गुरुङ
unn.prixa.net

(हिमालय किरण क्याम्पसमा बनाइएको आइसोलेशन तोडफोड । तस्बिर : नवीन गुरुङ/उज्यालो)

सङ्खुवासभा – सङ्खुवासभाको सदरमुकाम खाँदबारीमा रहेको आइसोलेशन तोडफोड गर्नुका साथै स्वास्थ्य सामग्री चोरी भएको छ । 

खाँदबारी नगरपालिका–७ नयाँ बजारमा रहेको हिमालय किरण क्याम्पसमा जिल्ला अस्पतालको झण्डै १५ लाख रुपैयाँको लगानीमा आइसोलेशन निर्माण गरिएको थियो । आइसोलेसनमा बिहीबार राति तोडफोड गर्नुका साथै स्वास्थ्य सामग्रीसमेत हराएको जिल्ला अस्पतालका मेडिकल सुपरिन्टेन्डेट डाक्टर सुन्दर श्याम झाले बताउनुभयो । 

मेसु झाका अनुसार आइसोलेशनबाट झण्डै १५ लाख रुपैयाँ बराबरको सामग्री चोरी भएको हो । नचिनेको मानिसको समूहले अक्सिजन मेसिन, सक्सन मेसिन, ७० पीपीई सेट, प्यासेन्ट मनिटर, अक्सिजन डिभाइडर लगायतका सामग्री चोरी गरेको उहाँले जानकारी दिनुभयो । 

गएको सोमबार धर्मदेवी नगरपालिका ४ पिलुवाखोलामा रहेको क्वरेण्टीनमा बसेका तीन जनामा कोरोना पोजेटिभ देखिएपछि आइसोलेशनमा ल्याएर उपचार गर्ने भएपछि स्थानीय र क्याम्पस प्रशासनले आइसोलेशनमा बिरामी ल्याउन दिएका थिएनन् । अहिलेसम्म त्यो आइसोलेशनमा एक जना कोरोना सङ्क्रमितको पनि उपचार भएको छैन । 

बिहीबार जिल्ला प्रशासनमा भएको सर्वदलीय बैठकले जिल्ला अस्पतालको लगानीमा तयार भएको आइसोलेशनमा नै राखेर बिरामीको उपचार गर्नुपर्ने निर्णय गरे पनि स्थानीय र क्याम्पस प्रशासनले विरोध जनाएको थियो । तर त्यही राति आइसोलेशनमा तोडफोड हुनु र स्वास्थ्य सामग्री हराएको हो । तोडफोड गर्नेको र चोरी गर्नेको खोजी भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालयले जनाएको छ ।

विवादककै बीच बिहीबार राति नै धर्मदेवी नगरपालिका ४ का ३४ वर्षीय पुरुष, चैनपुर नगरपालिका ११ का २४ वर्षीय पुरुष र जिल्ला प्रहरी कार्यालयमा कार्यरत २२ वर्षीय पुरुषलाई क्याम्पसको आइसोलेशनमा राखेर उपचार सुरु गरिएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयले जनाएको छ ।   

अन्तिम अपडेट: भदौ १५, २०७७

नवीन गुरुङ

संखुवासभाका पत्रकार नवीन गुरुङ उज्यालोका जिल्ला सम्बाददाता हुनुहुन्छ । 

तपाईको प्रतिक्रिया