यथाशीघ्र जाेखिम भत्ता उपलब्ध गराउन स्वास्थ्य मन्त्रालयकाे निर्देशन

 मंसिर १२, २०७७ शुक्रबार १९:२९:१८ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले कोरोना रोकथाम, नियन्त्रण र उपचारमा खटिएका स्वास्थ्यकर्मीलाई यथाशीघ्र जोखिम भत्ता उपलब्ध गराउन सबै अस्पताललाई निर्देशन दिएको छ ।

मन्त्रालयले शुक्रबार विज्ञप्ति निकालेर जोखिम भत्तासमेत समावेश गरेर असोज मसान्तसम्म ६६ करोड ८७ लाख ४५ हजार रूपैयाँ रकम निकासा भइसकेकाले उपचारमा खटिएका स्वास्थ्यकर्मीलाई जोखिम भत्ता दिन निर्देशन दिएको हो । मन्त्रालयले कात्तिक महिनाको रकम भने भुक्तानीको क्रममा रहेको जनाएको छ ।

मन्त्रालयले कोभिड–१९ सङ्क्रमितको परीक्षण र उपचारमा संलग्न रहेका स्वास्थ्यकर्मीले जोखिम भत्ता नपाएको भन्ने गुनासो विभिन्न सञ्चारमाध्यमा आएकाप्रति पनि ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ । 

सरकारले कोभिड–१९ को उपचारमा संलग्न जनशक्तिको जोखिम भत्ता व्यवस्थापन आदेश २०७७ अनुसार जोखिममा रही कामकाज गर्ने सबै किसिमका जनशक्तिलाई जोखिम भत्ता वितरण गर्ने भएको थियो । कोभिड–१९ को रोकथाम र उपचारका लागि खटिने स्वास्थ्यकर्मीलाई ५० देखि शतप्रतिशत जोखिम भत्ता उपलब्ध गराउने आदेशमा भनिएको छ । 

अन्तिम अपडेट: मंसिर १४, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया