तिहारअघि नै झिलिमिली काठमाण्डाै उपत्यका (फोटोफिचर)

 कात्तिक ११, २०८० शनिबार ९:५९:२८ | न्युज एजेन्सी नेपाल
unn.prixa.net

काठमाण्डाै - नेपालीहरुकाे सबैभन्दा ठूलाे पर्व वडादशैँ आजदेखि सकिएकाे छ । यस्तै, दाेस्राे ठूलाे चाड तिहार नजिकिँदै छ ।

तिहारलाई फूल, रङ र उज्यालोको पर्वको रुपमा लिइन्छ । एकआपसमा खुशी बाँड्दै रमाइलो गरी देउसी र भैली खेल्दै मनाइने चाड हो, तिहार । तिहारमा दियो, बत्ती बालेर घरलाई झिलिमिली पारिन्छ । फूलको मालाले सिङ्गारिन्छ । 

तर, काठमाण्डाै उपत्यकाका बजार, गल्ली आजकाल नै झिलिमिली देखिन्छन्। तिहार आउनु दुई हप्ता अघिदेखि नै काठमाण्डाैका घरहरुमा झिलिमिली बत्ती बालिएको छ । यो क्रम छठ पर्वसम्म नै हुन्छ । 

हिजोआज परम्परागत दियोकाे ठाउँ आधुनिक झिलिमिली बत्तीले पाएको छ । जसले यतिबेला काठमाण्डाै उपत्यकाका बजारहरु झिलिमिली पारेकाे छ । 

न्युज एजेन्सी नेपालले खिचेका तस्बिरहरु :

अन्तिम अपडेट: असार १, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया