सीके राउतसँग गरिएको सहमतिको विरोधमा धनगढीमा प्रदर्शन

 फागुन २८, २०७५ मंगलबार १९:१७:२२ | निर्मला खडायत
unn.prixa.net

कैलाली – सरकार र सीके राउतबीच भएको सहमतिको विरोधमा धनगढीमा विभिन्न विद्यार्थी संगठनहरुले विरोध प्रदर्शन गरेका छन् । 

सीके राउत समूहसँग सरकारले गरेको ११ बुँदे सम्झौताको विरोधमा मंगलबार कैलाली बहुमुखी क्याम्पसका विद्यार्थी नाराबाजी गदै विरोध गरेका हुन् । देश टुक्राउने आशय दिने शब्दहरु प्रयोग गरेर सम्झौतामा हस्ताक्षर गरिएकोले विरोध गरेको उनीहरुले बताएका छन् । उनीहरुले सहमतिमा रहेका विवादास्पद बुँदा सच्याउन माग गरेका छन् । 

प्रधानमन्त्री तथा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको उपस्थितिमा गृहमन्त्री रामबहादुर थापा र गठबन्धनका संयोजक सीके राउतबीच गएको शुक्रबार राजनीतिक विषयमा ११ बुँदे सहमति भएको थियो । 

त्यस सहमतिमा राउतले नेतृत्व गरेको गठबन्धनले नेपालको संविधान मानी राजनीतिको मूल प्रवाहमा समाहित हुने र छुट्टै मधेस राज्य अभियानबाट अलग भई अखण्ड नेपाल स्वीकार गर्ने उल्लेख गरिएको छ । 
 

अन्तिम अपडेट: जेठ २०, २०७७

निर्मला खडायत

खडायत कैलालीका उज्यालो सहकर्मी हुनुहुन्छ । 

तपाईको प्रतिक्रिया