काेराेना भाइरस : काठमाण्डौ उपत्यकामा दैनिक एक हजार जनाको नमुना परीक्षण गरिने

 असार २६, २०७७ शुक्रबार १६:१९:५० | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – इपिडिमियोलोजी तथा सरुवा रोग नियन्त्रण महाशाखाले काठमाण्डाै उपत्यकामा दैनिक एक हजार जनाको दरले कोरोनाको नमुना परीक्षण गर्ने भएको छ । दैनिक पाँच दिनसम्म एक हजारको दरले नमुना सङ्कलन गरिने महाशाखाले जनाएकाे हाे ।

महाशाखाले उपत्यकाका अस्पताल, बैंक, मालपोत, नापी, यातायात कार्यालय जस्ता मानिसको बढी भिडभाड हुने ठाउँमा पुगेर नमुना सङ्कलन गरिरहेको छ । महाशाखाका निर्देशक डाक्टर वासुदेव पाण्डेले उपत्यकामा समुदायमा कोरोनाको अवस्था पत्ता लगाउनकाे लागि नमुना सङ्कलन गर्न थालिएको जानकारी दिनुभयो ।

महाशाखाका वरिष्ठ जनस्वास्थ्य प्रशासक महेन्द्रध्वज अधिकारीले एउटा कार्यालयका ६० देखि ७० जनासम्मको नमुना सङ्कलन गरिने बताउनुभयो । सुरुको चरणमा अस्पतालमा सघन उपचार कक्षका बिरामी, अर्बुद रोग र मिर्गौलाको डायलासिस गराइरहेका बिरामी तथा उनीहरुको उपचारमा संलग्न स्वास्थ्यकर्मीको परीक्षण गरिनेछ ।

यस्तै बैंक, मालपोत, नापी जस्ता कार्यालयमा अग्रपङ्क्तिमा रहेर काम गर्ने कर्मचारीको नमुना सङ्कलन भइरहेको छ । उपत्यकामा बाहिरबाट आउने मानिस बढेपछि महाशाखाले परीक्षणको दायरा बढाएको हो ।  

महाशाखाले बिहीबार कलङ्की, वनस्थली, चावहिल र  भक्तपुरमा ती कार्यालयमा रहेका कर्मचारीको एक हजार नमुना सङ्कलन गरेको थियो । यस्तै शुक्रबार ललितपुरको भैँसेपाटी, काठमाण्डाैका नयाँ बानेश्वर र  नयाँ सडक तथा भक्तपुरमा गइ टोलीले नमुना सङ्कलन गर्दै छ । केही दिनयता काठमाण्डौमा लगातार सङ्क्रमित भेटिएपछि जोखिम बढेको छ ।  

अन्तिम अपडेट: साउन ५, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया