'पीडित पुरुषले न्याय खाेज्न कहाँ जाने ?'

 असार ३१, २०७७ बुधबार १९:३:३० | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ – महिला अधिकारको नाममा धेरै ठाउँमा महिला अधिकारकै दुरुपयोग भएको सांसदहरुले बताएका छन् । विशेष गरी वैदेशिक रोजगारीमा गएका पुरुषहरु महिलाबाट पीडित भए पनि न्याय नपाएको भन्दै सांसदहरुले गुनासो गरेका छन् ।  

महिला तथा सामाजिक समितिमा भएको छलफलमा सांसदहरुले विदेश गएका पुरुषहरु महिलाबाट पीडित हुने गरे पनि उनीहरुले न्याय नपाएको बताए । राष्ट्रिय महिला आयोगको प्रतिवेदनमाथिको छलफलमा सांसद गंगा चौधरीले पीडित पुरुषहरुले न्याय खोज्न कहाँ जाने भन्दै प्रश्न गर्नुभयो । 

सांसद हिरा गुरुङले आयोगले शहर केन्द्रित कार्यक्रमलाई प्राथमिकता दिएको उल्लेख गर्दै पुरुष हिंसाका घटनालाई पनि दायरामा ल्याउनुपर्ने बताउनुभयो । महिलामात्रै हिंसामा पर्ने गरेको नभइ पुरुषमाथि पनि हिंसा हुने भएकाले आयोगले दुवै पक्षलाई न्याय दिनुपर्ने बताउनुभयो ।

आयोगकी शान्ता अधिकारी भट्टराईले पुरुष हिंसा हुने गरेको भए पनि घटनाहरु बाहिर आउन नसकेको बताउनुभयो । आयोगको कार्यक्षेत्रभित्र पुरुषका घटनाहरु लिन नपाउने प्रावधान रहेको उहाँको भनाइ छ । 
२०७५ साउनदेखि २०७६ असारसम्म घरेलु हिंसा र महिला हिंसाका १४ सय ७४ घटना घटेका छन् । 

आयोगको प्रतिवेदनअनुसार महिलामाथि सबैभन्दा बढी मानसिक हिंसाका पाँच सय ८९ घटना घटेका छन् । शारीरिक हिंसाका चार सय ५८, आर्थिक हिंसाका दुई सय २४ र यौनजन्य हिंसाका ४७ वटा घटना घटेका छन् । 

अन्तिम अपडेट: साउन ४, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया