प्रदेश ५ को प्रदेश सभा बैठक सुरु, नाम र राजधानीको प्रस्तावमाथि मतदान हुने कार्यसूची

 असोज २०, २०७७ मंगलबार १४:९:१६ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – प्रदेश ५ को प्रदेश सभा बैठक सुरु भएकाे छ । प्रदेशकाे नाम र राजधानीबारेकाे प्रस्तावमा छलफल गर्न डाकिएकाे बैठक केही ढिला गरी सुरु भएकाे हाे ।

अहिले मुख्यमन्त्री शङ्कर पाेखरेलले प्रदेश सभाका सांसदहरुले उठाएका प्रश्नको जवाफ दिँदै हुनुहुन्छ । त्यसपछि राजधानी र नामका विषयमा सरकारको प्रस्तावमाथि मतदान हुने कार्यसूची रहेको प्रदेश ५ सचिवालयले जनाएको छ ।

नेकपाले प्रस्तावको पक्षमा मतदान गर्न आफ्ना सांसद्लाई ह्वीप नै जारी गरेको छ । प्रतिपक्ष कांग्रेसले पनि प्रस्तावको विपक्षमा मतदान आफ्ना सासंदसँग अपिल जारी गरेको छ । शुक्रबारको बैठकमा दाङको देउखुरीलाई प्रदेश ५ को राजधानी र प्रदेशको नाम लुम्बिनी राख्ने प्रस्ताव पेस भएपछि बुटवलमा आन्दोलन चर्किएको छ ।

कांग्रेसले निर्णय गरे पनि दाङ र बाँकेका नेताले भने दाङकै पक्षमा मतदान गर्ने तयारी गरेका छन् । प्रदेश सभामा प्रस्तुत भएको प्रदेशको राजधानी र नामको प्रस्तावमाथि साेमबारदेखि औपचारिक रुपमा छलफल सुरु भएको हो ।

सभामुख पूर्णबहादुर घर्तीले प्रदेशको राजधानी र नामकरणका विषयमा प्रदेश सभामा प्रस्तुत भएको प्रस्तावमा संशोधन हाल्न १८ घण्टाको समय दिनुभएको थियो । साेमबार बैठक सुरु हुनेबित्तिकै नाम र राजधानीको विषयमा असन्तुष्ट प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका सांसदहरुले सदन अवरोध गर्दै कुर्सी तोडफोड गरेका थिए ।  

अन्तिम अपडेट: असोज २०, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया