महिला र बालिकाविरुद्ध हुने हिंसा राेक्न सबैले आफ्नो ठाउँबाट भूमिका खेल्नुपर्नेमा भीएसओकाे जाेड

 माघ १, २०७७ बिहिबार २०:३०:५२ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

तस्बिर : भीएसओ नेपाल

काठमाण्डौ – शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालय र ब्रिटिश दूतावास काठमाण्डौसँगको समन्वय र बीबीसी मिडिया एक्सनसँगको सहकार्यमा भीएसओ नेपालले बुधबार एक भर्चुअल कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ । भीएसओ नेपालले लैङ्गिक हिंसा न्यूनीकरणका लागि दिदीबहिनी शिक्षा सञ्जालअन्तर्गत सामुदायिक स्वयंसेवीहरूको भूमिकासम्बन्धी कार्यक्रमको आयोजना गरेको हो । 

कार्यक्रममा मन्तव्य राख्दै नेपालका लागि ब्रिटिश राजदूत निकोला पोलिटले महिला र बालिकाविरुद्ध हुने हिंसाको समाधानका लागि हरेकले आफ्नो ठाउँबाट भूमिका खेल्नुपर्नेमा जाेड दिनुभएकाे छ । 

उहाँले बालिकाहरूको शिक्षा निरन्तरतामा उनीहरूलाई सहयोग गर्नु र उनीहरूमाथि हुने दुर्व्यवहार रोकथाम गर्न आवाज उठाउनु यसको एउटा महत्त्वपूर्ण पाटो भएको बताउनुभएको छ । ‘बालिका शिक्षा बेलायतको एउटा प्राथमिकतामा रहेको विषय हो र सामुदायिक स्वयंसेवीहरूले विद्यालय उमेरका बालिकाहरूलाई शिक्षा प्राप्त गर्न सहयोग गरेको देख्दा मलाई धेरै खुशी लागेको छ’, उहाँले भन्नुभयो ।

कार्यक्रममा भीएसओ नेपालका राष्ट्रिय निर्देशक जयशंकर लालले नेपाल सरकारको शिक्षा नीति अनुरुप, नेपाल सरकारसँग निकट समन्वय र सहकार्य गर्दै भीएसओले विभिन्न कार्यक्रम गर्दै आएकाे बताउनुभयाे ।

उहाँले भन्नुभयाे, ‘भीएसओले नेपालमा विगत ५७ वर्षदेखि सीमान्तकृत समुदायहरूलाई सबलीकरण गर्न शिक्षा, स्वास्थ्य, जीविकोपार्जन, युवा सहभागिता, लैङ्गिक सवाल, विपद् उत्थानशीलता, सामाजिक समावेशी र सुशासनका क्षेत्रमा स्वयंसेवी परिचालन र साझेदारहरूमार्फत काम गर्दै आएको छ ।’ 

 

अन्तिम अपडेट: माघ ३, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया