दोलखाका विवादित केन्द्रमा आउँदो बिहीवार चुनाव

 मंसिर १२, २०७९ सोमबार १०:५५:२२ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

दोलखा - दोलखाका विवादित केन्द्रमा आउँदो बिहीवार चुनाव हुने भएको छ । जिल्ला निर्वाचन व्यवस्थापन समितिको बिहान बसेको बैठकले १५ गते बिहीवार पुनः चुनाव गराउने निर्णय गरेको हो ।

मुख्य निर्वाचन अधिकृत डिल्लीरत्न श्रेष्ठले चुनावको पूर्वतयारीसमेत गर्नुपर्ने भएकाले आउँदो बिहीवार पुनः मतदान गराउने निर्णय भएको जानकारी दिनुभयो । उहाँले आजैदेखि चुनावको तयारी थालिएको पनि बताउनुभयो । यसअघि निर्वाचन आयोगले १५ गतेभित्र चुनाव गराइसक्न मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयलाई भनेको थियो ।

दोलखाका १० वटा केन्द्रमा धाँधली भएको निष्कर्ष निर्वाचन आयोगले निकालेपछि ती केन्द्रहरुमा पुनः मतदान गराउन लागिएको हो । मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा नेकपा एमालेका उम्मेदवार बालकृष्ण सिवाकोटीले ‘बुथ क्याप्चर’ भएको भन्दै उजुरी गरेपछि आयोगको एउटा टोलीले दोलखामा गएर स्थलगत अध्ययन गरेको थियो ।

त्यो टोलीको सिफारिसका आधारमा निर्वाचन आयोगले मंसिर ४ को चुनाव रद्द गरेर पुनः मतदान गराउन मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयलाई निर्देशन दिएको थियो । वैत्यश्वरको वडा नं. ६ (क, ख, ग), वैत्यश्वर ३ को कालीढुङ्गा (क, ख, ग), वैत्यश्वर २ को जनज्योति (क, ख) र तामाकोसीको जामुने हेल्थपोस्ट (क, ख) केन्द्रमा पुनः चुनाव गराउने निर्णय आयोगले गरेको छ ।

अन्तिम अपडेट: माघ १०, २०७९

तपाईको प्रतिक्रिया