'फास्ट ट्र्याक' काे काम समयमै सकिने गरी संयाेजन गर्न सरकारलाई निर्देशन

 बैशाख ७, २०८१ शुक्रबार १८:३३:५८ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

फाइल फाेटाे

काठमाण्डाै – प्रतिनिधि सभा अन्तर्गतको राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिले काठमाण्डाै–तराई–मधेश द्रुतमार्ग (फास्ट ट्र्याक) निर्धारित समयमै सम्पन्न गर्नेगरी आवश्यक संयोजन गर्न सरकारलाई निर्देशन दिएको छ ।

आज बसेको समितिको बैठकले द्रुतमार्गको खोकना क्षेत्रमा देखिएको समस्या तुरुन्तै समाधान गरी निर्धारित समयमै आयोजना सम्पन्न गर्नका लागि आवश्यक सहयोग र संयोजन गर्न प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालय र रक्षा मन्त्रालयलाई निर्देशन दिएको हो ।

बैठकमा प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्माले तराई द्रुतमार्ग सडक निर्माण परियोजनाको चैत मसान्तसम्म ३३ प्रतिशत भौतिक र वित्तीय प्रगति भएको जानकारी गराउनुभयो । यस्तै नेपाली सेनाले निर्माण गरिरहेको चार वटा करिडोरमध्ये कर्णाली करिडोरको काम ८८ प्रतिशत सम्पन्न भएको, बेनिघाट–आरुघाट–लार्के भञ्ज्याङ करिडोरको ७० प्रतिशत काम सम्पन्न भएको जनाएको छ ।

यसैगरी दार्चुला–तिङ्कर–तुषार पानी करिडोरको ६७ प्रतिशत काम सम्पन्न भएको, खाँदबारी–किमाथाङ्का सडकको ७० प्रतिशत काम भएको जानकारी गराउँदै ती सबै करिडोर निर्माण कार्य तोकिएकै समयमा सम्पन्न गर्ने गरी काम भइरहेको पनि नेपाली सेनाले जानकारी गराएको छ ।

अन्तिम अपडेट: जेठ १, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया