करेण्ट लागेर ज्यान गुमाएका परिवारलाई एक वर्षपछि राहत सहयाेग

 साउन ६, २०७६ सोमबार ९:२:४२ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

डोटी - डोटी जिल्लाको आदर्श गाउँपालिका १ चाँसी गाउँमा गएको वर्ष असार १९ गते करेन्ट लागेर लागेर ज्यान गुमाएका परिवारले एक वर्षपछि राहत पाउने भएका छन् । 

मृतकका परिवारलाई पाँच/पाँच लाख रुपैयाँ राहत उपलब्ध गराउने निर्णय भएकाे डाेटीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी टेकनारायण पाैडेलले बताउनुभयाे । 

‘करेन्ट लागेर मृत्यु भएका परिवारले राहत पाएनन्’ भन्ने समाचार उज्यालो अनलाइनमा पटक पटक प्रकाशित भएपछि जिल्ला प्रशासन कार्यालय डाेटीको पहलमा नेपाल सरकारले मृत्यु भएका परिवारलाई राहत दिने निर्णय गरेको हो ।

करेन्ट लागेर मृत्यु भएकाका परिवारले वर्ष दिन बितिसक्दा समेत राहत नपाएको भन्ने समाचार प्रकाशित भएपछि आफूले मन्त्रालय तथा विद्युत प्राधिकरणमा पत्रचार गरेकाले मृतकका परिवारले जनही पाँच/पाँच लाख तथा उपचार खर्च समेत पाउने गरी पत्र आएको डोटीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी पौडेलले बताउनुभयो ।

गएको वर्ष असार १९ गते गाउँमा रहेको बिद्युतको पोल सार्ने क्रममा करेन्ट लागेर चाँसी गाउँकामा ५ जना स्थानियको मृत्यु भएकाे थियो । करेन्ट लागेर मृत्यु भएका परिवारलाई नेपाल विद्युत प्राधिकरणले किरिया खर्च बापत जनही २५ हजार र आदर्श गाउँपालिकाले ३० हजार रुपैयाँ तत्कालै राहत दिएको डोटी उद्योग बाणिज्य संघका महासचिव दीपकबहादुर खड्काले बताउनुभयो ।

करेण्ट लागेर चाँसी गाउँका ३० वर्षीय जयन्द्र खड्का, २३ वर्षीय लोकेन्द्र खडका, २४ वर्षीय  वीरेन्द्र खड्का,२४ वर्षीय  दीपबहादुर खडकाको घटना स्थलमै ज्यान गएकाे थियो भने  २५ वर्षीय नारायण खडकाको काठमाडौंकाे कान्तिपुर बर्निङ्ग अस्पतालमा उपचारको क्रममा ज्यान गएकाे थियो ।

अन्तिम अपडेट: माघ ६, २०७६

तपाईको प्रतिक्रिया