२२ विदेशी नागरिक प्रहरीको सम्पर्कमा

 चैत २३, २०७६ आइतबार १०:४७:२ | रासस
unn.prixa.net

सुनसरी – भारतबाट आएर सुनसरीका दुई मस्जिदमा आश्रय लिएर बसेका २२ जना विदेशी नागरिक फेला परेका छन् ।

सुनसरीको हरिनगर गाउँपालिका १ को जामिया मस्जिद मरकजमा एक हप्तादेखि इनरुवा, जल्पापुर हुँदै भुटाहा पुगेका भारत मुम्बईका १४ जनालाई सुनसरी प्रहरीले फेला पारेको हो । प्रहरीले अहिले उनीहरुमा कोरोना सङ्क्रमणको कुनै पनि लक्षण नदेखिएकाले मदरसाभित्रै सुरक्षित रूपमा क्वरेण्टीनमा बस्ने व्यवस्था गर्दैै धरानको वीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा स्वाब परीक्षणका लागि पठाएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुनसरीले जनाएको छ ।

त्यसैगरी सुनसरी इटहरी उपमहानगरपालिका १८ को जतपुर मस्जिदमा आश्रय लिएर बसेका आठ पाकिस्तानी नागरिकलाई स्थानीवासीको गोप्य सूचनाका आधारमा प्रहरीले फेला पारेको छ । इलाका प्रहरी कार्यालय पकलीले उनीहरुको स्वाब परीक्षणका लागि वीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा पठाएको छ ।

स्थानीयवासीले विदेशबाट आउने स्वदेशी तथा विदेशीका बारेमा निगरानी बढाउँदै सूचना सङ्कलन गर्ने क्रममा फेला पारेका मानिसका बारेमा प्रहरीलाई जानकारी गराउने क्रम बढेकाले कोही पनि लुकिछिपी सुनसरीमा बस्न सक्ने अवस्था नरहेको सुनसरी प्रहरीले जनाएको छ ।

पछिल्लो समय सुनसरीको नेपाल–भारत सीमा नाकाबाट नयाँदिल्लीको निजामुद्दीनमा मुस्लिम संस्थाको आयोजनामा भएको ‘तबलीगी जमात’ को धार्मिक सभाबाट फर्किएकाहरु लुकिछिपी नेपाल प्रवेश गरिरहेका छन् । समूहमा प्रवेश गरेर रातिको समयमा एक स्थानबाट अर्को स्थान हुँदै सप्तरीतर्फ र केही सुनसरीमा बस्दै आए पनि उनीहरु रहेको स्थान यकिन हुन नसक्दा कोरोना सङ्क्रमणको खतरा बढेको स्थानीयवासीले बताएका छन् ।

अन्तिम अपडेट: असार १०, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया