एनसेलको स्वास्थ्य सम्बन्धी पहलले पायो विट्सा र एसोसीओ अवार्ड

 मंसिर ७, २०७८ मंगलबार ९:२३:३१ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै - एनसेलले सञ्चालन गरेकाे टेलिमेडिसिन र स्वास्थ्य सूचना कार्यक्रमले दुई वटा प्रतिष्ठित अन्तर्राष्ट्रिय अवार्ड पाएकाे छ । 

एनसेलले धुलिखेल अस्पतालसँगको सहकार्यमा स्वास्थ्य सेवाबाट वञ्चित समुदायहरुलाई लक्षित गर्दै सञ्चालनमा ल्याइएकाे कार्यक्रमले ​विट्सा ग्लोबल आईसीटी एक्सिलेन्स अवार्ड २०२१ र एसोसीओ अवार्ड २०२१ जित्न सफल भएकाे हाे । 

कम्प्युटर एसाेसिएशन नेपाल (क्यान) महासङ्घले यही शुक्रवार काठमाण्डौमा आयोजना गरेको ‘बीटुबी बिजनेश समिट २०२१’ को अवसर पारेर शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री देवेन्द्र पौडेलले एनसेललाई पुरस्कार हस्तान्तरण​गर्नु भएकाे हाे। 

वर्ल्ड इन्फर्मेसन टेक्नोलोजी एण्ड सर्भिसेस् अलाएन्स (विट्सा) र एसियन–ओसियनियन कम्प्युटिङ् इण्डष्ट्री अर्गनाइजेसन (एसोसीओ) मा क्यान महासङ्घले नेपालको प्रतिनिधित्व गर्दछ । 

विट्सा ग्लोबल आईसीटी एक्सिलेन्स अवार्ड २०२१ को विजेताहरुको घोषणा गएकाे कार्तिक २७ गते बङ्गलादेशको ढाकामा आयोजित एक कार्यक्रम माझ भएको थियो । एनसेलले यो अवार्ड मेरिट विनरको रुपमा इ–हेल्थ सोलुसन अवार्ड (प्राइभेट सेक्टर/एनजीओ) विधाअन्तर्गत जितेको हो ।

त्यस्तै गएकाे कार्तिक २६ गते ढाकामा आयोजित वर्ल्ड कङ्ग्रेस अन इन्फर्मेसन एण्ड टेक्नोलोजी २०२१ कार्यक्रममा एनसेलले हेल्थटेक अवार्ड २०२१ विधाअन्तर्गत एसोसीओ अवार्ड जितेको घोषणा गरिएको थियो । यस कार्यक्रममा विभिन्न २४ देशका ३५ सङ्घसंस्था तथा कम्पनीहरु एसोसीओ अवार्डबाट सम्मानित भएका थिए ।

यो कार्यक्रम धुलिखेल अस्पताल अन्तर्गतका विभिन्न ग्रामीण भेगका चार स्वास्थ्यकेन्द्रहरुमा लागू गरी सकिएको छ । यस कार्यक्रमअन्तर्गत नागरिकले आफ्नै स्थानीय स्वास्थ्यकेन्द्रमार्फत धुलिखेल अस्पतालमा रहेका विषेशज्ञ डाक्टरहरुसँग परामर्श लिन सक्छन् । 

स्वास्थ्य कार्यक्रम चार वटा स्वास्थ्य केन्द्रहरु सिन्धुपाल्चोकको मानेखर्क, सोलुखुम्बुको डोर्पु, नुवाकोटको थाङ्गसिन र काभ्रेपलाञ्चोकको बोल्डेमा सञ्चालन भइरहेको छ ।

यो कार्यक्रममा टेलिमेडिसिन र पर्सनलाइज्ड हेल्थप्रोग्राम (पीएचपी) गरी दुई क्षेत्रमा केन्द्रित छ । टेलिमेडिसिन अन्तर्गत आधुनिक टेलिमेडिसिन किट र कनेक्टिभिटीको प्रयोग गरी अस्पतालका चिकित्सक तथा विज्ञहरुसँग सिधै सम्पर्क स्थापित गराइ नागरिकलाई गुणस्तरीय स्वास्थ्य सेवा प्रदान गरिन्छ ।

अन्तिम अपडेट: मंसिर ८, २०७८

तपाईको प्रतिक्रिया