मेक्सिकोद्वारा अमेरिकी बन्दुक उत्पादक कम्पनी विरुद्ध मुद्दा दायर

 साउन २१, २०७८ बिहिबार १३:९:१४ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै - मेक्सिकोले अमेरिकाका केही ठूला बन्दुक उत्पादक कम्पनीविरुद्ध मुद्दा दायर गरेको छ। लापरबाहीपूर्ण व्यापारिक आचरणको प्रयोग गरेर रक्तपातलाई बढावा दिएको आरोप लगाउँदै मेक्सिकोले अमेरिकी बन्दुक उत्पादक कम्पनीहरुमाथि लगाएको हो ।

मेक्सिकोले दायर गरेको मुद्दामा १० अर्ब अमेरिकी डलर बराबरको क्षतिपूर्ति माग गरिएको छ । मेक्सिकोले जति दाबी गरे पनि क्षतिपूर्ति वा जरिबाना कति हुने भन्ने अदालतले निर्धारण गर्ने छ । आफ्नो व्यापारिक हितका लागि रक्तपातलाई बढावा दिने खालका नीति अख्तियार गरेको आरोप लगाइएका कम्पनीहरुले अहिलेसम्म टिप्पणी गरेका छैनन् ।

यी कम्पनीले मेक्सिकोका लागुऔषध तस्कर समूहसहित अरु आपराधिक समूहलाई गैरकानूनी रुपमा तस्करीमाफर्त बन्दुक उपलब्ध गराउने गरेको मेक्सिकोको आरोप छ । तस्करीमा कम्पनीहरुको सहयोग रहेको आरोप मेक्सिकोको छ ।

 

अन्तिम अपडेट: साउन २२, २०७८

तपाईको प्रतिक्रिया