मातातीर्थ सबस्टेसनको ट्रान्सफर्मरमा समस्या : विद्युत् आपूर्ति प्रभावित

 कात्तिक २७, २०७९ आइतबार ७:४७:५६ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै - काठमाण्डौको चन्द्रागिरि नगरपालिकामा रहेको १३२ केभी मातातीर्थ सबस्टेसनको पावर ट्रान्सफर्मरमा प्राविधिक समस्या आएको छ । १३२/११ केभी सबस्टेसनमा रहेको २२ दशमलव ५ एमभीए क्षमताको पावर ट्रान्सफर्मरमा हिजो दिउँसोदेखि समस्या आएको हो ।

झण्डै ५ हजार ग्राहकमा विद्युत् आपूर्तिको समस्या देखिएको छ । नेपाल विद्युत् प्राधिकरणले सबस्टेसनबाट स्थानीय रुपमा विद्युत् आपूर्तिका लागि प्रयोग भएका मातातीर्थ र सतुङ्गल फिडरको लोडलाई क्रमशः थानकोट र बलम्बू फिडरमा सारेर वैकल्पिक रुपमा विद्युत् आपूर्तिको व्यवस्था गरेको छ ।

तर, थानकोट र बलम्बू फिडरले त्यस क्षेत्रको मागलाई नधान्ने हुँदा आंशिक रुपमा विद्युत् आपूर्तिको व्यवस्था गरिएको छ । वैकल्पिक व्यवस्थाको रुपमा धादिङको कानाकोटबाट ‘ब्याक सप्लाइ’ लिने र थानकोट फिडरको विस्तार गरी आज दिउँसोसम्म विद्युत् आपूर्तिको व्यवस्थापन गर्ने तयारी छ ।

प्राधिकरणले समस्या आएको ट्रान्सफर्मरलाई हटाएर भक्तपुर सबस्टेसनबाट ट्रान्सफर्मर लैजानेछ । यसका लागि केही दिन लाग्नेछ । प्राधिकरणले भक्तपुर सबस्टेसनमा रहेका २२ दशमलव ५ एमभीएका ३ वटा ट्रान्सफर्मरमध्ये २ वटालाई ४५/४५ एमभीएले प्रतिस्थापन गर्दैछ । त्यहाँ रहेका २२ दशमलव ५ एमभीएका दुई वटा ट्रान्सफर्मरमध्ये एउटालाई मातातीर्थ सबस्टेसनमा लगेर जडान गरिनेछ ।

अन्तिम अपडेट: कात्तिक ३, २०८०

तपाईको प्रतिक्रिया