टर्कीको इस्तानबुलमा भूकम्पले क्षति पुगेका १० वटा अस्पताल सुरक्षित ठाउँमा सारियो

 फागुन २७, २०७९ शनिबार ८:१९:४ | एजेन्सी
unn.prixa.net

टर्कीको इस्तानबुलमा भूकम्पले क्षति गरेका १० वटा अस्पताललाई सुरक्षित ठाउँमा सारिएको छ । यी अस्पतालले सहरका अन्य स्वास्थ्य संस्थाका सुरक्षित भवनबाट सेवा सुरु गरेका छन् ।

अस्पताल सारिएको परिसरभित्र सुरक्षित संरचना पनि निर्माण गरी उपचार थालिएको स्वास्थ्यमन्त्री फहरेटिन कोकाले जानकारी दिनुभयो । देशभरि नै अस्पताल सुरक्षित गर्ने योजना रहेको पनि उहाँले जानकारी दिनुभयो । टर्की र सिरियाका भूकम्प पीडितलाई संयुक्त राष्ट्र सङ्घीय निकायले निरन्तर सहयोग उपलब्ध गराउँदै आएका छन् ।

भूकम्प पीडितलाई खाद्यान्न र पानीको समस्या छ । सफा पिउने पानीको अभाव हुँदा कतिपय ठाउँमा हैजाको प्रकोप फैलिने जोखिम पनि बढेको छ । आवश्यक औषधि तथा खाद्यान्नको प्रबन्ध गरिरहेको राष्ट्रसङ्घीय निकायले जनाएका छन्।

फेब्रुअरी अन्तिमतिर गएको भूकम्पले टर्की र सिरियामा ४६ हजारभन्दा धेरै मानिसको ज्यान गएको छ भने हजारौको सङ्ख्यामा घाइते भएका छन् । त्यस्तै लाखौँ नागरिक घरबारविहीन भएका छन् ।

अन्तिम अपडेट: असार ७, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया