बैतडीमा दुई वटा विद्यालयकाे भवन पहिराेकाे जोखिममा

 असोज २, २०८० मंगलबार १०:३३:३३ | रासस
unn.prixa.net

फाइल तस्बिर

बैतडी - पहिराेको कारण बैतडीका दुई विद्यालय भवन जोखिममा परेका छन् । दशरथचन्द नगरपालिका–४ शाहीलेकमा रहेकाे वीरेन्द्र मावि र पाटन नगरपालिका–४ कल्तडीमा रहेकाे नवदुर्गा आधारभूत विद्यालय पहिराेको जोखिममा रहेका हुन् ।

विद्यालयको भवन पछाडिबाट पहिरो खसेकाले विद्यालय भवन पहिराेको जोखिममा परेको वीरेन्द्र माविका प्रधानाध्यापक कैलाशकुमार कनौजियाले जानकारी दिनुभयो । पहिराेका कारण छात्र शौचालय, प्रशासनिक भवन र पुस्तकालय बढी जोखिममा परेको हो । उहाँले भन्नुभयो, 'पहिराेले भवन जोखिमा परेकाे छ । शौचालय जाने बाटो भत्काएको छ । विद्यार्थीलाई शौचालय प्रयोगमा समेत समस्या भएको  छ ।'

विद्यालय भवन तलतिर खसेको पहिरो रोकथामका उपाय अपनाउन नसके थप समस्या निम्तिने अवस्था रहेको बताइएको छ । विद्यालय भवन पहिराेको जोखिममा परेको विषयमा प्रहरीले मुचुल्कासहित जिल्ला प्रशासन कार्यालय, पूर्वाधार विकास कार्यालय र सामाजिक विकास कार्यालयमा जानकारी गराइसकिएको विद्यालयले जनाएको छ ।

कक्षा १२ सम्मको पढाइ हुने यस विद्यालयमा अहिले साढे पाँच सय विद्यार्थी अध्ययनरत रहेका छन् ।

यस्तै जिल्लाको पाटन नगरपालिका–४ कुणी कल्तडीमा रहेको नवदुर्गा आधारभूत विद्यालयको दुईकोठे भवन पहिराेको जोखिममा परेको छ । याे विद्यालयका विद्यालय व्यवस्थापन समिति अध्यक्ष पदमसिहं विष्टका अनुसार अविरल वर्षाका कारण विद्यालयको सुरक्षाका लागि लगाइएको पर्खाल भत्किएकाे हो।  कक्षा ८ सम्मको  पढाइ हुने नवदुर्गा  आधारभूत विद्यालयमा  एक सय ५० विद्यार्थी अध्ययनरत छन् ।

अन्तिम अपडेट: असोज ३, २०८०

तपाईको प्रतिक्रिया