उपकुलपतिको सर्टलिस्टमा परेका विवादित व्यक्तिहरूबारे पुनर्विचार गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण

 माघ २९, २०८० सोमबार १८:३१:४५ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ – प्रतिनिधि सभाको शिक्षा, स्वास्थ्य तथा प्रविधि समितिले त्रिभुवन विश्वविद्यालयको उपकुलपतिको सर्टलिस्टमा परेका १४ जनामध्ये विवादित व्यक्तिहरूबारे पुनर्विचार गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको छ। समिति सभापति भानुभक्त जोशीले बौद्धिक चोरी, भ्रष्टाचार मुद्दा लागेका र सूचना लुकाएको अभियोगमा जरिबाना पाएकाहरूबारे पुनर्विचार गर्नका लागि समितिले शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालय र उपकुलपति सिफारिस समितिलाई ध्यानाकर्षण गराउनुभएको हो ।

सर्टलिस्टमा बौद्धिक चोरीको आरोप लागेका, सूचना लुकाएको आरोपमा सूचना आयोगबाट जरिबाना पाएका र भ्रष्टाचार मुद्दा लागेका व्यक्तिहरू परेको भन्दै सांसदहरूले सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका थिए । तीर्थराज खनियाँ, केशरजंग बराल र शिवलाल भुसालमाथि प्रश्न उठेको छ ।

बैठकमा शिक्षा मन्त्रालयका सचिव सुरेश अधिकारीले उपकुलपति छनोटको प्रक्रिया रद्द गर्न नमिल्ने तर बौद्धिक चोरीको विषयमा सिफारिस समितिले आवश्यक छानबिन गर्ने बताउनुभयो । उहाँले भ्रष्टाचारमा अदालतबाट सफाइ पाएका र सूचना लुकाएको आरोपमा जरिबाना भएकालाई कानुनले नरोक्ने तर उनीहरूको नैतिक जिम्मेवारी रहेको पनि बताउनुभयो ।

अन्तिम अपडेट: फागुन ९, २०८०

तपाईको प्रतिक्रिया