नामिबियासँग नेपाल १ सय ३२ रनमा अल आउट, घरेलु मैदानमा अहिलेसम्मकै कम रन

 फागुन ३, २०८० बिहिबार १२:४१:२६ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – आईसीसी क्रिकेट विश्वकप लिग–२ को खेलमा नेपालले नामिबियालाई १ सय ३३ रनको सामान्य लक्ष्य दिएको छ ।

कीर्तिपुरको त्रिवि क्रिकेट मैदानमा टस जितेर ब्याटिङ गरेको नेपाल ४१ ओभर १ बलमा १ सय ३२ रनमा अल आउट भयो । नेपालका भीम सार्कीले सबैभन्दा धेरै ४४ रन बनाए । यस्तै गुलसन झा २१, करण केसी १६, कुशल मल्ल १५, पवन सर्राफ १२, अनिल शाह ८, आसिफ शेख ४, सोमपाल कामी २, कप्तान रोहित पौडेल १ र कुशल भुर्तेल शून्यमै आउट भए । नामिबियाका गेरहार्ड इरासमसले ५ विकेट लिए ।

घरेलु मैदानमा नेपालले एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा बनाएकाे याे सबैभन्दा कम रन हाे । यसअघि नेपालले सन् २०२२ मा कीर्तिपुरमा यूएईसँगकाे खेलमा ९ विकेट गुमाएर १ सय ७९ रन बनाएकाे थियाे । यस्तै २०२१ मा कीर्तिपुरमा ओमानसँगकाे खेलमा पनि नेपाल १ सय ७९ रनमा अल आउट भएकाे थियाे । यी दुवै रन नेपालले दाेस्राे पारीमा बनाएकाे थियाे ।

आईसीसी क्रिकेट विश्वकप लिग–२ अन्तर्गत २०२४ देखि २०२७ सम्मकाे पहिलो शृङ्खला आजदेखि शुरु भएको हो । याे शृङ्खलामा नेपाल, नामिबिया र नेदरल्यान्ड्स छन् ।

लिग–२ मा नेपाल, क्यानडा, नामिबिया, नेदरल्यान्ड्स, ओमान, स्कटल्यान्ड, अमेरिका र यूएईबीच २४ वटा त्रिदेशीय एकदिवसीय शृङ्खला हुनेछ । लिग–२ मा हरेक टोलीले ३६ वटा खेल खेल्नेछ । ३ वर्षसम्म चल्ने लिग–२ का शीर्ष ४ वटा टोलीले सिधै विश्वकप छनोट खेल्ने पाउनेछन् भने पुछारका ४ वटा टोलीले प्लेअफ खेल्नुपर्ने हुन्छ ।

अन्तिम अपडेट: बैशाख १२, २०८१

तपाईको प्रतिक्रिया