'अयाेग्यहरुका लागि काेभिड–१९ बहाना बन्याे'

 असोज ७, २०७७ बुधबार १९:४९:४७ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

फाइल फाेटाे

काठमाण्डौ – संसदीय समितिले दिएका निर्देशनहरु सम्बन्धित निकायले जिम्मेवारीपूर्वक कार्यान्वयन नगरेको सांसदहरुले बताएका छन् । 

सङ्घीय संसद् अन्तर्गत प्रतिनिधि सभाको विकास तथा प्रविधि समितिले यसअघि दिएका विभिन्न निर्देशनहरुको कार्यान्वयनको अवस्थाबारे छलफल गर्न बसेको बैठकमा उपस्थित सांसदहरुले समितिले दिएका निर्देशनहरुको कार्यान्वयन नभएको बताएका हुन् । 

समितिले आफ्नो कार्यक्षेत्र अन्तर्गत रहेका मन्त्रालय, विभाग तथा त्यस अन्तर्गतका निकायहरुलाई विभिन्न समयमा दिएका निर्देशनहरुको कार्यान्वयनको विषयमा गम्भीर समीक्षा हुनुपर्नेमा सांसदहरुले जोड दिएका छन् । 

राष्ट्रिय जनमोर्चाकी सांसद दुर्गा पौडेलले समितिले विभिन्न समयमा दिएका निर्देशनहरूको कार्यान्वयन फितलो भएको बताउनुभयो । उहाँले समितिको बैठकमा उपस्थित भएर मन्त्रीहरुले नै गलत रिपोर्टिङ दिने गरेकाले निर्देशनहरूको कार्यान्वयन जिम्मेवारीपूर्वक हुन नसकेको बताउनुभयो । 

नेपाली कांग्रेसकी सांसद रङ्गमती शाहीले पछिल्लो समय कोभिडको बहाना बनाएर काम नगर्ने प्रवृत्ति बढेको बताउनुभयो । हुम्ला जिल्लामा कोभिडको असर नपरे पनि कर्णाली करिडोरको काम रोकिनु त्यसैको उदाहरण भएको भन्दै समितिले त्यस्ता विषयलाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर गम्भिर रुपमा निर्देशन दिनुपर्ने बताउनुभयो ।

त्यस्तै नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का सांसद केदार सिग्देलले कुनै पनि आयोजना गुणस्तरीय भए नभएको सम्बन्धमा समितिले दिएको निर्देशनहरु अहिलेसम्म पनि कार्यान्वयन नभएको देखिएको बताउनुभयो । उहाँले आयोजनाको वर्गीकरण प्रष्ट नभएकाले सङ्घ, प्रदेश र पालिकाकाे प्रावधान स्पष्ट पार्न यसअघि दिएको निर्देशन अहिलेसम्म पनि कार्यान्वयन नभएको बताउनुभयो ।

नेकपाकै सांसद यज्ञराज सुनुवारले अयोग्यहरुका लागि कोभिड–१९ बहाना बनेको बताउनुभयो । कुनै पनि निर्माण कार्य समयमा गर्न अयोग्य कम्पनी तथा निकायले कोभिडलाई बहाना बनाएर काम नगरेको उहाँले स्पष्ट पार्नुभयो ।

बैठकमा सांसदहरुले कोभिडलाई कारण देखाउँदै काम नगर्ने प्रवृत्तिकाे अन्त्यका लागि समितिले उपसमिति गठन गरी अनुगमन गर्नुपर्ने बताएका छन् । सबै आयोजनाको अनुगमन गरी प्रतिवेदन तयार भएपछि मात्रै समितिको नियमित बैठक बसेर छलफल गरी आवश्यक निर्देशन दिनुपर्ने आवश्यकता देखिएको सांसदहरुले बताएका छन् । 

अन्तिम अपडेट: असोज ९, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया