पश्चिम बङ्गालको शान्तिनिकेतन सहर युनेस्कोको विश्व सम्पदा सूचीमा समावेश

 असोज १, २०८० सोमबार ६:५७:४० | एजेन्सी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ – भारतको पश्चिम बङ्गालमा रहेको शान्तिनिकेतन सहर युनेस्कोको विश्व सम्पदा सूचीमा समावेश भएको छ । साउदी अरबमा सम्पन्न विश्व सम्पदा समितिको ४५औँ अधिवेशनले शान्तिनिकेतन सहरलाई विश्व सम्पदा सूचीमा समावेश गरेको युनेस्कोले सामाजिक सञ्जाल एक्स अर्थात् ट्वीटर मार्फत् जानकारी दिएको छ ।

सन् १९०१ मा कवि तथा दार्शनिक टैगोरद्वारा स्थापित, शान्तिनिकेतन प्राचीन भारतीय परम्पराहरूमा आधारित एक आवासीय विद्यालय र कलाको केन्द्र तथा धार्मिक र सांस्कृतिक एकताको केन्द्रका रुपमा रहेको छ ।

सन् १९२१ मा शान्तिनिकेतनमा विश्व विश्वविद्यालयको स्थापना गरिएको थियो । त्यहाँ प्राचीन, मध्ययुगीन र लोक परम्पराहरूको समष्टिगत चित्रण भेटिने समाचार संस्था एएफपीले उल्लेख गरेको छ ।

अन्तिम अपडेट: जेठ ३१, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया